banner ad

Trump o NATO i polityce zagranicznej USA

| 29 marca 2016 | 0 Komentarzy

001W zeszłą niedzielę Donald Trump – kandydat na stanowisko prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej – po raz kolejny skrytykował amerykańską politykę zagraniczną oraz NATO.

W związku z rozpoczynającym się w czwartek Nuclear Security Summit prezydent Barack Obama będzie gościł 56 delegacji z całego świata. Donald Trump może stać się jednym z ważniejszych tematów rozmów, jakie prowadzone będą w kuluarach szczytu. Stwierdził on. m. in., że gotów jest rozważyć dopuszczenie Japonii oraz Korei Południowej do grona mocarstw nuklearnych. Jego zdaniem kraje te powinny budować swój własny potencjał atomowy, zamiast polegać na USA w sprawach bezpieczeństwa strategicznego.

Donald Trump oświadczył także, że Stany Zjednoczone powinny wstrzymać import saudyjskiej ropy dopóty, dopóki Arabia Saudyjska nie zobliguje się do walki z tzw. Państwem Islamskim albo zapłaci za to USA.

Trump uważa, iż Stany Zjednoczone powinny ograniczyć pomoc finansową dla NATO oraz że amerykańscy żołnierze muszą zostać wycofani z Japonii oraz Korei Południowej.

Za: investing.com

(CS)

Kategoria: Cezary Snochowski, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *