banner ad

Ochrona życia pod skrzydłami KoLibra

| 23 lutego 2014 | 0 Komentarzy

KoLiber dla ŻyciaWe wrześniu 2012 roku Stowarzyszenie KoLiber zainicjowało akcję „KoLiber dla Życia”, której celem jest promocja ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia. Mając świadomość, iż nawet najlepsze prawo nie będzie funkcjonować, jeśli jego duch nie będzie zakorzeniony w ludzkiej mentalności, „KoLiber dla Życia” główną metodą swojego działania czyni edukowanie społeczeństwa na temat istoty aborcji, faktów związanych z tą procedurą oraz jej skutków nie tylko dla dziecka, któremu w brutalny sposób odebrano życie, lecz także dla wszystkich osób bezpośrednio bądź pośrednio uwikłanych w proceder przerywania ciąży.

 

W ciągu półtora roku swojego istnienia „KoLiber dla Życia” przeprowadził szreg akcji, z których najważniejsze to: stworzenie tzw. „Mapy Śmierci” wskazującej polskie placówki medyczne, w których przeprowadzane są zabiegi aborcyjne, złożenie do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza interpelacji w sprawie dokonywania aborcji w polskich szpitalach finansowanych przez NFZ w 2011 roku, wystosowanie do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka listu otwartego z apelem o zajęcie stanowiska w obronie dzieci nienarodzonych, zaangażowanie w inicjatywę „Jeden z Nas” – jedną z pierwszych Europejskich Inicjatyw Obywatelskich oficjalnie zarejestrowanych w UE, oraz dwie trasy z projekcjami filmu „October Baby”, które zgromadziły łącznie niemal 16,5 tys. widzów w ponad 30 miejscowościach. W marcu 2013 roku za akcję „KoLiber dla Życia” Stowarzyszenie KoLiber otrzymało wyróżnienie Fundacji Narodowego Dnia Życia.

 

W chwili obecnej „KoLiber dla Życia” organizuje konkurs artystyczny pt. „Piękno życia od poczęcia”, skierowany do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma on na celu promocję ochrony życia od poczęcia wśród tej grupy wiekowej, podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat ochrony życia, jak również promowanie młodych twórców, rozwijanie ich kreatywności oraz wrażliwości na tematy społeczne. Finał konkursu odbędzie się 13. kwietnia 2013 roku, w przeddzień Dnia Świętości Życia. Towarzyszyć mu będzie otwarcie wystawy prac wybranych przez jury, w skład którego wejdą artyści związani z ideą pro-life oraz prezes Stowarzyszenia KoLiber. Autorzy czterech najlepszych prac otrzymają ponadto nagrody rzeczowe. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu wraz z gośćmi będą mieli okazję spotkać się z Martą Dzbeńską-Karpińską, artystką fotografem oraz autorką książki „Matki. Mężne czy szalone?”, przedstawiającej historie kobiet, które pomimo zagrożenia zdrowia, a nierzadko i życia, zdecydowały się na urodzenie dziecka i pragnęły podzielić się swoim szczęściem.

 

Na prace konkursowe czekamy do 20. marca, planując już szereg kolejnych projektów.

 

www.dlazycia.koliber.org

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *