banner ad

Polonia w Niemczech: rozpoczął działalność zespół do spraw likwidacji skutków dekretów Göringa

| 22 lutego 2014 | 1 Komentarz

359px-Rodlo.svgPowołany uchwałą Zarządu Głównego Związku Polaków w Niemczech z dnia 30 listopada 2013 zespół do spraw likwidacji skutków rozporządzenia niemieckiej Rady Ministrów z 27 lutego 1940 r., tak zwanych dekretów Göringa, rozpoczął działalność. Na czele zespołu stanął Pan Mecenas Stefan Hambura, zastępcą została Wiceprezes ZPwN Pani Anna Wawrzyszko, na członków zespołu powołano: Panią Ewę Miżejewską, Pana Wojciecha Włodarskiego i Pana Waldemara Maszewskiego.

Za: http://www.zpwn.org/archiwa/688#more-688

Dla przypomnienia: Dekrety Goeringa odebrały mieszkającym w Niemczech Polakom status mniejszości narodowej i zlikwidawały wszystkie stowarzyszenia polonijne na terenie III Rzeszy. Ich skutkiem była  konfiskata mienia organizacji polonijnych bez prawa do odszkodowania. Po II WŚ Polacy nie odzyskali statusu mniejszości, a skonfiskowane mienie nie zostało zwrócone. (M.Z.)

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Oberschlesier mein Waterland pisze:

  Po Ukrainjie czas na wyzwolenie SLASKA !
  Stop polskiej okupacji !
  polska to nie kraj a choroba, Ruch Autonomii Śląska to lekarstwo !!!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku : Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła.

  Według mnie to poloki to sa podludzie nie zaslugojom na ta pieykno zimyjo!! poloki to biale murzyny, smieci europy !!! polak to makumba dla pana slazaka albo niemca!!
  moj Meister tak mowi polki to sie nadajom ino na P Putzfrauen albo Prostituirte — sprzontaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner — menele
  i racjo mo !!
  tu nie chodzi ino o pis ale o wszystkich goroli chodzi o to ze oni tukej na Slonsk przylezli za buga i tam majom wrocic jak sie im sie jeden kopf utnie taki pis to urosniye nowy trzeba ich wszystkich wykopac i trza pamientoc ze katolicy to mohery,
  slonsk zawsze juz za prusow i czechow byl PROTESTANCKI i tukej wtedy panowol richtig ordnung!
  katole to w calej europie som posmiewiskiem i som zacofanymi moherami nie ino poloki!
  KUTZ i GORZELIK to nasza nadzieja na koniec okupacji SLONSKA !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *