banner ad

Oświadczenie w sprawie ataku na Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

| 11 marca 2014 | 8 komentarzy

Ksiądz_Tadeusz_Isakowicz-ZaleskiW polskiej prasie – także tej prawicowej, nie brak codziennie nowych komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na Ukrainie. Słusznie, bo trudno szukać zagadnienia bardziej obecnie palącego dla dalszych losów regionu, a także istotniejszego z punktu widzenia interesów Polski.

 

W morzu opinii wyraźnie odstaje od reszty sprawa tekstu księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, którego publikacji odmówiła redakcja pod przewodnictwem red. Tomasza Sakiewicza. Jakkolwiek nie znamy pobudek osobistych, które mogły lub mogą kierować obiema poróżnionymi stronami, o tyle sam fakt potępienia tekstu jednego z najbardziej znanych publicystów polskiej prawicy za to, że napisał rzecz zgodną z prawdą, uważamy za bulwersujące, a co najmniej niezrozumiałe. Podobnie niezrozumiałe jest dla nas potępianie mówienia o zbrodni wołyńskiej. Nie rozumiemy poparcia dla rewolucji, na której czele powiewają sztandary UPA i Prawego Sektora – a zatem ludzi uważających się za dumnych spadkobierców tych, którzy odpowiadają za ludobójstwo na narodzie polskim. Patronem tej rewolucji jest Stepan Bandera, którego portrety teraz, po jej zakończeniu wieszane są wszędzie – począwszy od placów po najważniejsze urzędy (pisze o tym m. in. Rzeczpospolita). Rozumiemy, że środowisko związane z PiSem musi mówić o Rosji w jeden, ściśle określony sposób. Niemniej jednak krytykowanie kogoś za mówienie prawdy o zbrodni i wytknięcie tego, że ludzie nazywający się spadkobiercami jej sprawców dochodzą do władzy, nie przystoi ludziom mieniącym sie patriotami.

 

Z powodów, o których wyżej była mowa, redakcja portalu MyslKonserwatywna.pl zdecydowanie potępia krytykę skierowaną pod adresem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a także – abstrahując raz jeszcze od ewentualnych pobudek pozamerytorycznych, podziela jego stanowisko.

 

W imieniu Redakcji,

 

Mariusz Matuszewski

(Redaktor Naczelny)

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (8)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. sniddy pisze:

  I ja popieram księdza. GPC i środowisko skupione wokół kompromituje się po raz kolejny.

  Pozdrawiam

 2. As pisze:

  Ile Ruscy płacą? Można za to życ? Jestem także zainteresowany

 3. Piotr pisze:

  Od jakiegoś czasu GP i GPC przepoczwarza się w swoistą GW dla wyborców PiS.

 4. robin hood pisze:

  Świetne podsumowanie z którym w pełni się zgadzam! 

 5. Fik pisze:

  W pełni zgadzam się i popieram to stanowiskio redaktora Myśli konserwatywnej.Gazeta Polska i Niezależna.pl kompletnie wyczerpały moje zaufanie w odnoszeniu się do rewolucji ukraińskiej i ludobójstwa na narodzie Polskim na Wołyniu.

 6. Marek pisze:

  W pelni popieram ks. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego. 

   

   

 7. magdalena zietek pisze:

  As: Myślę, że RFN i USA płacą więcej. Proszę skontaktować się z panem ambasadorem RFN w Polsce, Rüdigerem Freiherr von Fritsch, który wcześniej pełnił funkcję zastępcy szefa Federalnej Agencji Wywiadu (BND). Na pewno świetnie zna aktualne stawki.

 8. Nikt nie jest prorokiem we włąsnym kraju.

  Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *