banner ad

Orbán: Młodzi wojownicy lekarstwem na demografię? Kto tego chce, jego sprawa. Węgry nie chcą

| 5 października 2015 | 1 Komentarz

orbanPremier Wiktor Orbán w piątkowym wywiadzie dla węgierskiego radia powiedział, że jeśli jakieś państwo uważa "młodych wojowników" za rozwiązanie problemów demograficznych, to jest to sprawa tego państwa. Węgry nie akceptują forsowania tego rozwiązania w ich własnym państwie. "Moim zdaniem ta postawa to jest fatalny błąd" – dodał.

Jego zdaniem, interes w napływie imigrantów ma Międzynarodowy Związek Socjalistyczny (Socialist International), ale głos przedstawicieli tej organizacji nie reprezentuje głosu obywateli. Odniósł się w ten sposób do postawy chorwackiego premiera, Zorana Milanovica, który atakuje Węgry, a którego osoba i partia wywodzą się z tej organizacji.

Komentując postawę krajów Grupy Wyszehradzkiej, wyraził wiarę w ich zdrowy instynkt. Wskazał na problem "w krajach, które przyjęły postawę bardziej ideologiczną". Dotyczy to Francji, Włoch, Niemiec i "pogrążonej w chaosie" Austrii, z którą jednak on i jego rząd wciąż szukają porozumienia. Także część węgierskiej lewicy wierzy w imigrację jako wielkie dobro. "Niektórzy Europejczycy są szczęśliwi, widząc swój kraj zalewany tysiącami cudzoziemców, przybywających tu w niekontrolowany sposób.  Ludzie wiedzą bardzo mało o imigracji, np. o naturze handlu ludźmi" –  zauważył.

Nawiązując do spotkania ONZ w Nowym Jorku, które się odbyło, wyraził zaniepokojenie podziału opinii w Europie względem problemu imigrantów. "Europa nie może ponieść ciężaru imigracji w imieniu całego świata, nie jest w stanie. To grozi załamaniem się europejskiej formy życia" – uważa premier Orbán.

hungarytoday/ AS

Formy życia, czyli cywilizacji, po prostu. A już nie trzeba tłumaczyć, że i rządu pewnego kraju Grupy Wyszehradzkiej podpisał się entuzjastycznie pod ideologicznym pojmowaniem imigracji. Nie trzeba tłumaczyć który.

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Aleksander pisze:

  Chylę czoła przed premierem Węgier Wiktorem Orbanem za trafne decyzje i przewidywalność.

  Niczego dobrego nie spodziewam sie po decyzjach libero-lewackich przywódców Europy,

  dotyczy to równiez obecnej władzy w Polsce.

  Odrzucenie chrzescijańskich zasad i tradycji naszego kontynentu sprzyja diabelskim planom niszczenia człowieka.

  Szybciej piekło zamarznie niz islamista zintegruje sie z naszą kulturą.

  Pomagać drugiemu człowiekowi w potrzebie niewątpliwie trzeba , ale należy to czynić wobec rzeczywiście potrzebujących tej pomocy i w sposób nie zagrażający nam samym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *