banner ad

Zaprojektujmy sobie potomka Kochanie…….

| 5 lutego 2015 | 0 Komentarzy

1024px-PalaceOfWestminsterAtNightBrytyjska Izba Gmin przegłosowała (382 głosów za i 128 przeciw) wczoraj najnowszą ustawę odnoszącą się do procedur In- vitro, zgodnie z którą kliniki medyczne będą w stanie zastąpić wadliwe materiały genetyczne komórki jajowej matki z materiałami DNA osoby trzeciej (zdrowego dawcy płci żeńskiej – jak to się teraz określa). 

 

Podobno, ten proceder ma zapobiegać wrodzonej dystrofii mięśniowej [*]. Decyzja jest bardzo kontrowersyjna ponieważ doprowadzi do urodzeń dzieci posiadających cechy genetyczne trzech osób, w tym dwóch matek.

Eksperci  medyczni z całego świata ostrzegają, że Wielka Brytania stoi na progu dokonania "historycznego błędu" podkreślając że dzieci urodzone w ten sposób narażone są na ryzyko zachorowań na raka i niepełnosprawności.

 

Kwestia zatwierdzenia nowej ustawy pozostaje w gestii Izby Lordów, która będzie głosowała w tej sprawie w przyszłym miesiącu. Mało prawdopodobnym jest  aby Lordowie głosowali inaczej niż przedstawiciele gmin.

 

Pan Cameron stwierdził że to ‘nie żadna zabawa w Boga’…….

 

Komentarz: Ręce opadają.

 

AJ

 

za; dailytelegraph.co.uk

[*] Dystrofie mięśniowe (zanik mięśni) – choroby mięśni objawiające się zmianami patologicznymi we włóknach mięśniowych itkance łącznej. Są to choroby dziedziczne.

W chorobie tej dochodzi do zwyrodnień mięśni poprzecznie prążkowanych. Zanik mięśni jest przeważnie obustronny, a najczęściej mięśnie ksobne (tułowia) ulegają zwyrodnieniu. Nie stwierdza się zaburzeń czucia. Zmiany histopatologicznepolegają na powiększeniu grupy mięśniowej, podłużnym rozszczepieniu, zatarciu poprzecznego prążkowania, zeszkliwieniu i zaniku. Rozwija się tkanka łączna i tłuszczowa. Zmiany w komórkach mięśniowych (miocytach) polegają na zaniku lub nieprawidłowej budowie białek – dystrofiny i utrofiny, których funkcją jest przymocowywanie miofibrylii do sarkolemmy.

– wikipedia.

 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *