Włoscy Tradycjonaliści inicjatorami Wielkiej Różańcowej Krucjaty
„W dniu dzisiejszym, tj. 11 lutego, wspominamy objawienie Niepokalanej w grocie w Lourdes, a po rezygnacji Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI, zachęcam do udziału w Krucjacie Różańcowej, której celem jest codzienne odmawianie Różańca Świętego od teraz aż do końca konklawe, celem dobra Kościoła Świętego i przyspieszenia tryumfu Niepokalanego Serca Maryi na świecie”.
Tymi słowami rozpoczyna się oświadczenie Fabio Bernabei, prezesa Centro Culturale Lepanto, które rozpoczyna tę ważną inicjatywę w szczególnie delikatnym momencie dla Kościoła katolickiego. Oczywiście idea zgodna jest z przesłaniem, które Matka Boża objawiła Św. Bernadetcie Soubirous w Lourdes 11 lutego 1858 roku. Przez różaniec możliwe jest pokonanie wszelkich przeszkód, które, wywołane przez szatana, skierowane są w stronę Kościoła Chrystusowego, aby stanąć na drodze Jego świętości.
„Jesteśmy świadomi mocy i skuteczności, z jaką Różaniec Święty niezaprzeczalnie wpływa na serce Boga i Jego Syna”, pisze siostra Łucja z Fatimy. „Dlatego też sama Maryja w swych objawieniach zawsze bierze udział w modlitwie różańcowej, tak jak w grocie w Lourdes wraz ze świętą Bernadettą, jak również w Fatimie ze mną, Franciszką i Hiacyntą. Gdy przesuwasz w dłoniach poszczególne paciorki różańca, aniołowie i święci stają się Twymi towarzyszami. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, świat potrzebuje Twojego różańca.”
W obecnych czasach, walka pomiędzy zwolennikami terroru i nieładu a obrońcami Chrystusowego pokoju w Jego Zakonie „została przeniesiona ze świeckiej części społeczeństwa do części duchownej i identyfikuje się z Kościołem Świętym”, jak zauważa Plinio Correa de Oliveira w Jego Rewolucji i Kontrrewolucji.
Jednakże wierzący Bernabei uważa, iż nie należy bać, jako że Święta Teresa mówi – „nieważne jak poważne będą grzechy ludzi, tak długo, jak odmawiany jest różaniec, Bóg nie opuści świata, bo jest to [różaniec] miłe Jego sercu.”
„Zatem zachęcamy Was do udziału” – ogłasza prezydent Bernabei – „i szerzenia idei Krucjaty Różańcowej, poprzez staranie się odmawiania codziennie jednego lub kilku dziesiątek Różańca bez względu na miejsce – czy to w kościele, w miejscu pracy, w domu, a nawet … na ulicy!”
Alberto Carosa
Tłum. Joanna Kołoda
Kategoria: Inni autorzy, Religia, Społeczeństwo, Wiara