banner ad

USA: trener zwolniony za modlitwę z drużyną

| 30 listopada 2015 | 1 Komentarz

coach-joe-kennedyJoe Kennedy, były marines mający za sobą służbę w Iraku, jest, a raczej był, trenerem drużyny futbolu amerykańskiego w Bremerton High School w Seattle. Został on niedawno zwolniony z powodu tradycji, którą zapoczątkował. Po każdym meczu zbierał na środku boiska drużyny, swoją i przeciwną, i zachęcał ich do uściśnięcia rąk oraz odmówienia przez ok. 20 sekund chrześcijańskiej modlitwy:

„Panie, dziękuję Ci za tych chłopaków i za błogosławieństwo, które mi przez nich dałeś. Wierzymy w grę, we współzawodnictwo i nie możemy uczestniczyć w niej jako rywale, ale jako bracia.”

Trener nigdy nie zmuszał nikogo do modlitwy. Była to taka dobrowolna „trzecia połowa”. Ta inicjatywa okazała się być olbrzymim sukcesem i przez siedem lat nikt nie robił z tego powodu problemów. Dla swoich podopiecznych „coach Kennedy” był nie tylko trenerem, ale przyjacielem. Tak wyglądała sytuacja do 17 września, kiedy to pan Kennedy otrzymał list, w którym władze szkoły nakazały zaprzestania modlitwy na boisku.

„W Pańskich rozmowach z uczniami nie mogą pojawiać się elementy religijne (…) Muszą one być całkowicie świeckie, aby uniknąć poczucia wykluczenia u członków drużyny”, czytamy w liście.  Trener jednak nie przestraszył się. 16 października, po modlitwie na boisku, władze szkoły zdecydowały  się zakończyć współpracę z panem Kennedym.

fox_ff_coach_151015c-800x430

 

 

 

 

 

 

http://blog.messainlatino.it

(MK)

Kategoria: Marek Kormański, Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Tikru pisze:

    Wygląda mi to na interwencję ocób trzecich z poziomu kogoś, kto ma wpływ na władzę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *