banner ad

Relacja: „Podajmy dłoń rodzinie”

| 22 maja 2013 | 1 Komentarz

Kielce Konferencja o rodzinieHasłem tegorocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki jest „Podajmy dłoń rodzinie”. Świętokrzyskie Dni Profilaktyki to coroczna akcja organizowana m.in. przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. W tym roku odbywa się XI edycja przedsięwzięcia.

– Wartości w rodzinie są najważniejsze. Jeśli człowiek ma wsparcie i zaplecze w tej najbliższej i podstawowej komórce społecznej, to nie sięga po rozwiązania nieodwracalne – tymi słowami wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba zainaugurowała oficjalnie XI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki.

W ich ramach odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem „Wartości w rodzinie i społeczeństwie" (15 maja 2013).

Obrady otworzył ks. prof. Jan Śledzianowski, który zwrócił uwagę na to, że rodzina to fundament życia społecznego i narodowego.

 

Konferencja odbywała się w czterech sekcjach tematycznych: wartości w społeczeństwie i kulturze, wartości we współczesnej rodzinie, wychowanie a wartości, odzyskiwanie wartości zdewaluowanych.

Podczas konferencji rozmawiano także na temat działań Wojewody w zakresie pomocy osobom w kryzysie emocjonalnym, potrzebie racjonalnego układu wartości w rodzinie oraz o wartości sztuki w kontekście samorozwoju człowieka i autoterapii.

Wśród prelegentów znaleźli się profesorowie ze Słowacji, Ukrainy i Niemiec, a także przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, UKSW, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wielu innych placówek naukowych.

W ramach XI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano także dyskusję pod hasłem „Człowiek największą wartością”. Jednym z najważniejszych punktów debaty była projekcja dokumentalnego filmy „Skarby Ani K.”, który opowiada o kobiecie, która mimo przeciwności losu, urodziła się bowiem bez rąk, pokazuje, że może żyć jak normalny człowiek. O swoich doświadczeniach opowiadał również Karol Bielecki. Szczypiornista Vive Targów Kielce przed kilkoma laty stracił podczas meczu oko.

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki będą trwały do końca maja. W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in. poradnictwo prawne, psychologiczne, pedagogiczne i terapeutyczne dla osób doznających przemocy, warsztaty fotograficzne, filmowe i plastyczne, panele dyskusyjne oraz festyn rodzinny.

Opracowano na podstawie:

http://www.youtube.com/watch?v=jDMGyO6NEOE

http://www.profilaktyka.com/index.php?option=wartosci2013

http://www.grzegorzdorobek.pl/?str=aktualnosci&id=263

http://ntvkielce.pl/index.php/aktualnosci/8494-czowiek-najwiksz-wartoci.html

http://www.plus.kielce.pl/radioplus/aktualnosci/informacje/sila-w-rodzinie

 

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *