banner ad

Kardynał Gerhard Ludwig Müller atakowany za nieuległe stanowisko wobec spraw małżeństwa i rodziny

images-muuuJak donosi LifeSiteNews.com główny doradca papieża Franciszka w sprawach doktrynalnych stał się ofiarą niekończących się ataków. Powodem jest Jego obrona nauczania Kościoła na temat małżeństwa, rodziny i seksualności.

W dniu 29 marca we francuskim dzienniku La Croix, ukazał się wywiad z kard. Gerhard Müllerem [prefektem Kongregacji Nauki Wiary]. W tej ważnej rozmowie,  kardynał Müller ponownie wyjaśnił stanowisko Kongregacji Nauki Wiary w sprawie kwestii ewentualnego ‘poluzowania’ nauczania moralnego Kościoła w sprawie dopuszczania "ponownie związanych" i osób rozwiedzionych do sakramentów – zwłaszcza Komunii Świętej. W wywiadzie k. Müller stwierdził:

„Niemożliwością jest mieć dwie żony. Jeżeli pierwszy związek jest nadal [Kościelnie] trwającym , to nie jest dopuszczalnym wchodzenie w zwiazek kolejny. Możliwą jest droga pokuty, ale nigdy drugi związek. Jedynym wyjściem jest  powrócenie do pierwszego, legalnego związku  lub trwanie w drugim jedynie jak brat i siostra: takie jest stanowisko Kościoła, w porozumieniu z wolą Jezusa Chrystusa. Dodam że możliwym jest również [jak zawsze] podjęcie się próby uzyskania unieważnienia sakramentu małżeństwa od trybunału Kościelnego.”

 

AJ

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *