banner ad

Służby specjalne podstawią Ci „cyberprostytutkę” a potem roześlą zdjęcia do rodziny!

| 25 lutego 2014 | 1 Komentarz

cyberseksIstnienie tajnego oddziału do prowadzenia wojny psychologicznej w cyberprzestrzeni zostało ujawnione przez byłego pracownika amerykańskiej NSA – Edwarda Snowdena. Celem oddziału jest atakować, oszukiwać oraz kontrolować internetowe społeczności oraz osoby fizyczne a także rozprzestrzeniać w sieci fałszywe informacje.

 

Glenn Greenwald z anglojęzycznego serwisu The Intercept uważa, że do celów ww oddziału należy min. „umieszczanie w internecie różnego rodzaju fałszywych informacji” oraz „używanie nauk społecznych oraz innych technik aby manipulować dyskursem i aktywnością internetową w celu wygenerowania pożądanego efektu”.

 

Informacje na temat tajnego oddziału oraz technik działania pochodzą z dokumentów należących do the Joint Threat Research Intelligence Group wchodzącej w skład brytyjskiej agencji zajmującej się wywiadem teleinformatycznym the Government Communications Headquarters.

 

'The Art of Deception: Training for Online Covert Operations' czyli 'Sztuka manipulacji: trening tajnych operacji online' to jeden z takich dokumentów, przeznaczony do ścisłego użytku pomiędzy krajami sojuszniczymi ( Wielka Brytania, USA, Australia, Kanada oraz Nowa Zelandia). Zawiera on instrukcje prowadzenia wojny w cyberprzestrzeni i można w nim przeczytać o konkretnych technikach manipulacji takich jak dyskredytowanie celu, fals flag operations czyli prowokacjach, udawaniu ofiar celem rozprzestrzenienia fałszywych informacji, publikowaniu fałszywych informacji itd. Inną techniką przeciwko użytkownikom internetu, którą poleca podręcznik jest zastawianie „sekspułapek”, podmienianie zdjęć na portalach społecznościowych a także rozsyłanie e-mejli oraz sms-ów do współpracowników, sąsiadów i przyjaciół ofiary. W celu zdyskredytowania firmy lub instytucji dokument proponuje rozpuścić po sieci poufne informacje używając np. blogów, oraz opublikować negatywne informacje na właściwych dla danej sprawy forach internetowych.

 

Więcej na temat raportu można przeczytać na stronie The Intercept orz RT.

 

za http://rt.com/news/five-eyes-online-manipulation-deception-564/

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. stekelenburg2 pisze:

    Natomiast kraj który dał schronienie szpiegowi GRU/FSB Edwardowi Snowdenowi nie robi tak okrutnych rzeczy. Zachowuje się honorowo jak Zawisza Czarny. 

    Annę Politkowską zneutralizowała INS, w sposób niezwykle humanitarny – kilkoma strzałami w twarz w windzie, w dniu urodzin botoksowego bękarta Hitlera i Stalina.

     

    O Brygadach Sieciowych zdrajca Snowden też jakoś nie wspomina… a przecia tyle wie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *