banner ad

Ks. Jacek Międlar CM – msza pożegnalna. I do Zakopanego!

| 17 lutego 2016 | 1 Komentarz

12239309_984429954967114_1512712190611945493_oKs. Jacek Międlar CM zostaje przeniesiony z Wrocławia do parafii w Zakopanem. Dzisiaj w jego dotychczasowej parafii pw. św. Anny na wrocławskim Oporowie odbyła się tak zwana msza pożegnalna, którą odprawił.

W Mszy udział wzięli parafianie, ale także Obóz Narodowo-Radykalny. Ksiądz wygłosił kazanie, w którym oprócz hasła obrony Europy przed Islamem, podał między innymi słowa św. Pawła "zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21) , które tak często przytaczał bł.ks. Popiełuszko.

Było wiele gorących podziękowań, no i wielkie wzruszenie. Mimo że był w Parafii tylko kilka miesięcy, zżył się z ludźmi, a oni z nim. Jak powiedział, chodzili z lektorami nie tylko na zebrania Służby Liturgicznej, ale i na siłownię, żeby wzmocnić też siły fizyczne, "by bronić polskich kobiet".

Ksiądz Jacek należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Jak sam podkreślił, jego przełożeni uczynili "absolutnie wszystko", by mógł zostać w parafii. Stało się inaczej. Dla dobra Księdza i Kościoła należy decyzję uszanować – ci, którym zależy na rozbiciu Kościoła, tylko liczą na jakiś "spontaniczny bunt wiernych"! Musimy być ostrożni. 

Jak powiedział ks. Jacek: "z gór mój głos będzie jeszcze bardziej słyszalny".

Redakcja myslkonserwatywna.pl

Fot nie mamy, ale ONR pewnie niebawem powiesi takowe na swojej stronie

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Anna pisze:

    Książę Jacku Odwagi w tym co robisz bo to jest słuszne i myślę że PANU BOGU się PODOBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *