banner ad

Rosyjski pomnik założyciela firmy ‘Apple’ zdemontowany

| 5 listopada 2014 | 0 Komentarzy

В.В._МилоновJak donosi Reuters, pomnik założyciela firmy Apple Inc. Steve Jobs’a w Petersburgu został zdemontowany po tym jak Tim Cook, który zastąpił go na czele firmy oświadczył publicznie, że jest homoseksualistą.

Dwumetrowy  pomnik (w kształcie iPhona) powstał z inicjatywy rosyjskiego zrzeszenia firm finansowych o nazwie  ZEFS (Zachodnioeuropejski Związek Finansowy) i został odsłonięty w styczniu 2013r. na dziedzińcu Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Narodowego .

"Kiedy prezes Apple, Tim Cook publicznie wezwał do sodomii, pomnik został usunięty zgodnie z  rosyjską ustawą chroniącą dzieci przed informacjami promującymi  negację tradycyjnych wartości rodzinnych" – skomentował decyzję Witalij Milonow (który m.in. prowadził kampanię przeciwko uznaniu w Rosji praw dla sodomitów, w rezultacie której prezydent Putin podpisał ww ustawę).  

Postulując  wprowadzenie zakazu wjazdu dla Tima Cooka do Rosji  powiedział: "Grzech nie powinnien stać się normą. W Rosji nie ma miejsca dla tych, którzy zamierzają naruszać nasze prawa"  

AJ

http://www.reuters.com/

foto;  http://de.wikipedia.org/wiki/Witali_Walentinowitsch_Milonow#mediaviewer/

 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *