banner ad

Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie – 31 maja 2015r

| 26 maja 2015 | 0 Komentarzy

marszdlazyciaMarsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, tak jak inne tego typu marsze, które w tym roku przejdą ulicami ponad 140 miast, jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego (www.marsz.org).

 

IDEA MARSZU

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

TEGOROCZNA TEMATYKA

Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Chcemy przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

Pragniemy również zwrócić uwagę na potrzebę coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.

TRASA TEGOROCZNEGO MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY W WARSZAWIE

Spotykamy się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika… dalej idziemy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik.

Jak zwykle, będzie radośnie i kolorowo. Uczestnikom Marszu będzie towarzyszyła orkiestra „Pipes and Drums” Częstochowa grająca na wielkich dudach szkockich. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych z okazji ich święta. Mamy w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.

HISTORIA RUCHU MARSZOWEGO W POLSCE

w tym roku świętujemy nasz mały jubileusz: Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami polskich miast już po raz dziesiąty! Dynamiczny rozwój inicjatywy jest zasługą tych wszystkich osób, które chcą służyć wartościom życia i rodziny.

W organizacje Marszów zaangażowanych jest kilkaset wspólnot, ruchów i organizacji pozarządowych, a rolą Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jest koordynacja tego wydarzenia.

Idea zorganizowania Marszu dla Życia i Rodziny zrodziła się w 2005 roku. Począwszy od następnego roku, przez pięć kolejnych lat w ostatnią niedzielę maja przez Warszawę maszerowali przedstawiciele prorodzinnych organizacji z całej Polski. Z roku na rok Marsz dla Życia i Rodziny rozwijał się, przyciągając kolejnych zwolenników i wywołując coraz większe zainteresowanie mediów, opinii publicznej i polityków.

Po kilku latach zaczęliśmy zachęcać znanych nam promotorów rodziny, członków ruchów i wspólnot, by podejmowali to wyzwanie w miejscach, w których żyją. W 2011 roku udało nam się namówić przedstawicieli piętnastu innych miast do włączenia się w naszą inicjatywę. Rok później dołączyło ponad trzydzieści kolejnych ośrodków. Liczbę stu miast udało nam się przekroczyć w roku 2013. W chwili obecnej mamy już deklaracje od ponad 140 miejscowości zainteresowanych organizacją Marszu dla Życia i Rodziny.

 

za https://www.facebook.com/events/420484588130672

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *