banner ad

Aborcja i eugenika: nowy kolonializm?

| 24 stycznia 2021 | 0 Komentarzy

Kanadyjski rząd na czele z premierem Justynem Trudeau na czele nie jest lepszy od potęg z czasów kolonialnych – twierdzi Obianuju Ekeocha, urodzona w Nigerii pisarka i filmowiec. Uważa ona, że kanadyjskie inicjatywy pomocowe służą wmuszaniu w afrykańskie społeczeństwa nacechowanych ideologicznie programów, niezgodnych z ich wartościami i kulturą.

W wywiadzie, udzielonemu na potrzeby filmu  Obsessed: Canada's Coercive Diplomacy, Ekeocha podsumowuje, że najlepszym dowodem na tego typu praktyki są starania zmierzające do zmniejszania zaludnienia kontynentu pod przykrywką walki z ubóstwem: Kanada, angażując miliardy dolarów, promuje aborcję i antykoncepcję, z kolei rząd współpracuje z organizacjami pokroju Marie  Stopes International i Pathfinder International. Najbardziej zastanawiające jest to, że do tego rodzaju kampanii używa się funduszy przeznaczonych pierwotnie na ochronę zdrowia matek i dzieci.

„Rząd Kanady – ciągnie dalej Ekeocha – bardzo chętnie i jasno stwierdził, że poczyni wszelkie możliwe wysiłki by sprawić, że aborcja będzie dostępna i wykonywana we wszystkich krajach, do których docierają przyznawane przezeń fundusze”. Celem tego typu działań jest chęć kontroli liczebności populacji w Afryce, a także wprowadzenie polityki reprodukcyjnej opartej o eugenikę. „Tak naprawdę oni po prostu odkurzyli stary pomysł, czy też ideologię, dokonali jej recyklingu, wyprali ją, upiększyli językiem przywodzącym na myśl coś dobrego (…): postęp i wzrost społecznego znaczenia kobiet, co (…) ma pomóc uwolnić potencjały – jak słyszymy w czasie wykładu w ramach TedTalk, wygłoszonego przez żonę Bila Gatesa”.

Ekeocha podkreśliła, że Afrykanie nie życzą sobie obcych, którzy przyjeżdżają do ich krajów by pouczać ich dzieci o sprawach związanych z płcią i seksem – zwłaszcza, że poglądy tych ludzi nie są zgodne z moralnością społeczeństw zamieszkujących Czarny Ląd.  

Za: lifesitenews.com

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *