banner ad

Protest do "De Volkskrant" raz jeszcze

volkskrant-logoNa naszą prośbę protest, który wysyłamy do gazety "De Volkskrant", podpisało kilka zaprzyjaźnionych osób, podobnie jak my oburzonych tekstem oskarżającym Polaków o antysemityzm.

 

 

Pod protestem podpisują się:

Grzegorz Braun (kandydat na urząd Prezydenta RP).

Marian Kowalski (kandydat na urząd Prezydenta RP)

Aleksander Krejckant (Kierownik Główny ONR)

Ks. dr Roman Kneblewski (Bydgoszcz)

Arkadiusz Robaczewski (CKiT Wiedeń 1683)

Prof. Piotr Paweł de Walla (International Personnel Academy)

Robert Lemm (publicysta, pisarz, historyk)

Dr Fred Hamburg (Hogeschool Rotterdam)

Dr Hab. Marcin Polkowski (KUL)

Tomasz Stępień (blog Rzymski Katolik)

Warner de Vries (KUL)

Artur Paczyna (Prezes Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej)

Na naszą prosbę odrębny protest wystosował też dr Rinaldo Neels z KUL.

Ostateczny tekst protestu:

Szanowna redakcjo De Volkskrant,

Składamy niniejszym stanowczy protest w związku z tekstem, jaki został niedawno opublikowany na Państwa łamach, w którym szkaluje się Polskę i Naród Polski.

Czujemy się głęboko urażeni kłamliwymi insynuacjami, które zawiera opublikowany przez Państwa artykuł jednego z waszych korespondentów, p. Jana Hunina pt. „Het morele geweten van Polen” (Moralne sumienie Polski). Na podstawie tego artykułu można dojść do wniosku, że Polska była krajem głęboko antysemickim i że Polacy dla tych, którzy ratowali Żydów, byli tak naprawdę groźniejsi od nazistów.

To w rzeczy samej – proszę wybaczyć, że nazywamy rzecz po imieniu – potwarz.

Pisanie o narodzie polskim, bohatersko ratującym Żydów, to ignorowanie faktów. Czy panu Huninowi nie są znane imiona Ireny Sendler, rodziny Ulmów, niezliczonych księży i zakonników i dziesiątków tysięcy innych osób? Pan Hunin pisze chętnie o organizacji Żegota. Czemu umknęło jego uwadze zaangażowanie w tej organizacji polskiej pisarki Zofii Kossak, która zrobiła tak wiele dla ratowania Żydów?

Niedopuszczalne sformułowania takie, jak „antysemicka Polska” i „w antysemickim kraju, jak Polska” nie mogą być pozostawione bez odzewu. Tak redakcja De Volkskrant, jak i pan Hunin, muszą zmierzyć się z trudem stanięcia na gruncie prawdy.

W imieniu własnym, a także w imieniu wszystkich podpisanych niżej osób, stanowczo domagamy się sprostowania i  przeprosin na łamach De Volkskrant.

 

Mariusz Matuszewski (Redaktor Naczelny)

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (6)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. pracus pisze:

  Czy list jest dostepny w jezyku niderlandzkim?

  Chetnie bysmy rozeslali go do znajomych w Holandii.

 2. pracus pisze:

  Czy list jest dostepny w jezyku niderlandzkim?

  Chetnie bysmy rozeslali go do znajomych w Holandii.

 3. Mariusz Matuszewski pisze:

  Jasne. Proszę o adres mailowy – kontakt do mnie: m.z.matuszewski@gmail.com

 4. Mariusz Matuszewski pisze:

  Jasne. Proszę o adres mailowy – kontakt do mnie: m.z.matuszewski@gmail.com

 5. Margreth pisze:

  SZANOWNY P.MATEUSZU- OCZYWISCIE ZGADZAM  SIE  Z  PANE  I  POPIERAM  TO  CO  PAN  ROBI.

  NIECH  BOG  TO  PANU  WYNAGRODZI !

  Warto moze tez dodac,ze ci dzisiejsi zydzi(95%)nie sa wcale tymi zydami z pokolenia Hebrajczykow tzw.semitami-zaden antysemityzm-nie wchodzi w gre!Poniewaz tak naprawde wywodza sie nie z Izraela-tylko zAzji Srodkowej.jako ludy ugrofinskie(mong.tureck,tatarsk)przybili do europy jako chazarowie-w 730r.zmienili religie z poganskiej(czcili boga Falusa-siusiaka-co wiele dzisiaj tlumaczy)na judaizm,bowiem bardziej im pasowalo byc"narodem wybranym"w dodatku ten rabinistyczny-TALMUD,ktory nie ma z nami zupelnie nic wspolnego.Powstal w 2-4 wieku i rozni sie od naszego STAREGO TESTAMENTU-TORY-tym,ze w rabinistycznym nie ma zadnych ksiag z naszego Starego Testamentu-szczegolnie mowiacych o Mesjaszu Jezusie.Nie sa tez zadnymi naszymi"starszymi bracmi w wierze"

  Sa za to MISTRZAMI KLAMSTWA i tak jak oni potrafia klamac,tak nie potrafi nikt na swiecie.Pod grozba kary smierci za samo podanie zydowi kromki chleba-Polacy potrafili  uratowac 150.000 zydow.Tymczasem oni mistrzowie klamstwa rozpowszechniaja informacje,ze to wlasnie Polacy,sa odpowiedzialni za zamordowanie 150000 zydow i nie przez przypadek posluguja sie taka akurat lliczba-wprowadzajac DEZINFORMACJE,bo wiedza,ze polakom i nie tylko,nie bedzie sie chcialo ta informacje sprawdzic.Sa to zli ludzie,za ktorych trzeba sie modlic a nie im wierzyc jak samej wyroczni Pana.Bowiem sa nie tylko odpowiedzialnymi za HOLOKAUST(to za ich pieniadze mordowali ich braci,ktorych tak sie wstydzili,ze chcieli sie pozbyc-jako tych brudnych i gorszych)sa odpowiedzialni za wszystko co najgorsze o co sie osobiscie postarali.Tak jak Polacy im zawdzieczaja:Potop szwedzki,rozbiory i wojny,to Francuzi krwawe rewolucje.Niemcy Marksa i Engelsa i nawet Martin Luter nazywal sie inaczej,bo byl to w istocie Ryszard Mozgol.

  Wszystkim Narodom przetracili  kregoslup-bioroc za to sowite wynagrodzenie,ktore sami sobie daja.TYLKO W  POLSCE IM SIE TAK NIE UDALO-JAKBY  CHCIELI, PONIEWAZ POLSKA MA SWOJA KROLOWA W CZESTOCZOWIE,KTORA ICH BRONI-PRZEZ TE WSZYSTKIE STULECIA.Najwyzszy to czas,zeby sami Polacy zaczeli to doceniac i padli na kolana-za same juz zaniedbania.

  Tymczasem 50%Polakow przyjmuje z zachodu to wszystko,co tutaj dawno sie nie sprawdzilo i tak zbrzydlo,ze odbija sie wszystkim jak po zjelczalym masle.Ci polacy przyjmuja to wszystko nie tylko z otwartymi ramionami-drzwiami i oknami,ale nawet na kolanach robiac sobie z tego nowa religie.Myslac naiwnie.ze to dzieki temu wlasnie sa teraz NOWOCZESNI I MODERNI,-jeszcze bardziej zachodni jak sami zachodni.

 6. Margreth pisze:

  POLACY  KOCHAM  WAS !

  JESTESCIE  NIE  TYLKO  NADZIEJA  DLA  CALEJ  EUROPY, ALE  I  CALEGO  SWIATA.

  CZAS  NAJWYZSZY, ZEBYSCIE  ZACZELI  TRAKTOWAC SLOWA PAPIEZA  POLAKA  SW.JANA PAWLA ll  NA SERIO !

  Dla sprawdzenia moich informacji wystarczy wpisac w agaoogla:1)Badania Dna w Institut Johns Hopkins,2)Prof.Slomo Sand.dyzydent z Tei-Awiw-historyk jego ksiazka pt."Dlaczego przestalem byc Zydem." albo krotko:1)"Ofiara Auschwitz mowi prawde o Auschwitz"auf YouTube 2)"Telefon Zydowki do Radia Maryja"3)Was Polakow nie bedzie,czyli planowana eksterminacja Polakow"4)"Obrazanie Chrzescijan przez Zydow"5)Ortodoksyjni Zydzi szokujace.6)Ewa Kurek w Klubie Ronina "Polacy i Zydzi problem z historia."7)"Kilkuset mordercow rzadzi Polska-wyklad Wojciecha Sumlinskiego"z2014/15 8)"Stanislaw Krajski-masoneria i spoleczne panowanie Chrystusa Krola."9)"Ks.Natanek,Zyjemy w Czysach Apokalipsy."10)"Demon na Mszy u ks.Natanka" 11)"Czy Pan Jezus i Matka Boska byli Zydami?-ks.Kneblewski 12)Intronizacja Lucyfera w Watykanie-ks.Natanek"

  Jest wciaz jeszcze wiele na to dowodow,ze nie trzeba wierzyc w gwiazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *