banner ad

Amerykański dziennikarz: Obama kłamał w sprawie użycia gazu w Syrii

| 11 grudnia 2013 | 0 Komentarzy

obamaLaureat nagrody Pulitzera, Seymour Hersh, oskarżył prezydenta Obamę o kłamstwo w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii. Dziennikarz uważa, że administracja prezydenta Obamy wybierała te dane wywiadowcze, które pasowały do tezy o użyciu broni chemicznej przez prezydenta al-Assada.

 

We wrześniu sekretarz stanu, John Kerry, oznajmił że Stany Zjednoczone posiadają dowody wskazujące na użycie gazów bojowych przez syryjskie wojska, co zostało potwierdzone kilka dni później przez samego prezydenta. Obama stwierdził wtedy: „wiemy, że reżim Assada jest odpowiedzialny” za użycie broni chemicznej.

 

Hersh powołując się na informacje z amerykańskich kręgów wywiadowczych i wojskowych napisał, że informacje były selekcjonowane i dopasowywane do z góry ustalonej tezy. Dziennikarz powołał się także na byłego oficera amerykańskiego wywiadu, który mówił o „ogromnej frustracji wewnątrz wojskowej i wywiadowczej biurokracji” wywołanej przez obecnego prezydenta.

 

Hersh skrytykował również amerykańskie media, które współpracują z prezydentem Obamą wspierając jego politykę w zamian za swobodę w manipulowaniu społeczeństwem. 

 

CS

 

za: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2520555/President-Obama-accused-lying-Syrian-intelligence-sarin-gas-attack-award-winning-journalist-Seymour-Hersh.html

http://www.lrb.co.uk/v35/n24/seymour-m-hersh/whose-sarin

fot. DonkeyHotey, http://www.flickr.com/photos/donkeyhotey/6807730981/, Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *