banner ad

Arcybiskup Mosulu: "Jesteście w niebezpieczeństwie"

| 20 sierpnia 2014 | 0 Komentarzy

243291-iraq-isil-fighters-afpPoniżej prezentujemy treść dramatycznego apelu, jaki do społeczeństw Zachodu wystosował arcybiskup opanowanego przez islamskich radykałów Mosulu.


"Nasze cierpienia to preludium tych, których wy – Europejczycy i chrześcijanie z Zachodu, będziecie musieli doświadczyć w niedalekiej przyszłości. Straciłem moją diecezję. Materialna siedziba mojego apostolatu została zajęta przez islamskich radykałów, którzy akceptują nas tylko nawróconych – lub martwych.  Ale moja wspólnota nadal żyje.


Proszę – zrozumcie nas. Wasze liberalne i demokratyczne zasady nic tu nie znaczą. Raz jeszcze musicie przemyśleć realia Bliskiego Wschodu przyjmując u siebie, w waszych krajach, coraz to większą liczbę muzułmanów. Także wy jesteście w niebezpieczeństwie. Musicie podjąć mocne i odważne decyzje – nawet za cenę sprzeniewierzenia się waszym zasadom. Uważacie, że wszyscy ludzie są równi – ale to nieprawda: Islam nie uważa, że ludzie są równi. Wasze wartości nie są ich wartościami. Jeżeli nie zrozumiecie tego wystarczająco szybko, staniecie się ofiarami wroga, którego powitaliście we własnym domu".
 
     

Arcybiskup Amel Nona
Chaldejski Katolicki Patriarcha Mosulu
9.08.1914


(MM)

 

Za: http://rorate-caeli.blogspot.com

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *