banner ad

Nie żyje dr Artur Górski

| 1 kwietnia 2016 | 1 Komentarz

20160401_103846W dniu dzisiejszym dotarła do nas informacja o śmierci dr Artura Górskiego – posła na Sejm RP. Miał 46 lat.

Śmierć ta napełnia nas smutkiem i poczuciem szczególnej straty. Zmarły był bowiem jednym z inicjatorów reaktywacji Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego i jego wieloletnim prezesem, a także pionierem tradycji katolickiej. Piastował mandat posła na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykładowca akademicki, publicysta, samorządowiec, społecznik… Był członkiem Akcji Katolickiej, redaktorem naczelnym (podówczas) kwartalnika „Pro Fide, Rege et Lege”. W latach 2001–2002 zasiadał w radzie politycznej Przymierza Prawicy. Od 2002 należał do Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczył pracom Zespołu Parlamentarnego na rzecz Przywrócenia Autorytetu Władzy, był członkiem Rady Służby Cywinej, zajmował się też sprawami łączności Polonii z krajem.

Do końca pozostał integralnym konserwatystą, a także państwowcem – a przy tym człowiekiem do głębi uczciwym. Na rzecz tego, w co wierzył, pracował z nieustającym poświęceniem – ostatnią broszurę, zatytułowaną "Bóg-Honor-Ojczyzna. Dewiza dla Polski", spisał na szpitalnym łóżku. Konsekwencji w działaniu nie zabrakło mu nigdy; pomyślmy – ileż cywilnej odwagi wymagało publiczne wezwanie na forum parlamentu III RP do intronizacji Chrystusa Króla…

Odszedł jeden z nas. I bardzo będzie Go brakowało. Wierzymy jednak, że otrzymał już ciężko zapracowaną i wymodloną nagrodę w Domu Ojca.

Odpoczywaj w pokoju, Arturze. By zacytować słowa Św. Pawła: "stoczyłeś dobry bój, bieg ukończyłeś, wiary dochowałeś".

Mariusz Matuszewski

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. JAWA pisze:

    Chciał usunąć pomnik Księcia Józefa, żeby "zrobić miejsce dla Kaczyńskiego".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *