banner ad

Przedsięwzięcie szwedzkiej platformy CSR w Polsce

| 8 maja 2013 | 0 Komentarzy

RecyclingStworzona przez Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji, Ambasadę Szwecji i szwedzkie przedsiębiorstwa działające w Polsce platforma CSR " Swedish Sustainable Business" zrealizowała właśnie projekt odnowienia izby przyjęć w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Jak informuje ambasada Szwecji, odnowienie i przebudowa izby przyjęć szpitala wpisuje się w szerszy wachlarz działań platformy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Działania te mają na celu promocję szwedzkich wartości i aktywny udział członków platformy w toczącej się debacie na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa to dowód zaangażowania szwedzkich przedsiębiorstw w działalność społeczną w Polsce. Zrealizowany projekt pokazuje także, że ciesząca się sukcesem działalność gospodarcza nierozerwalnie związana jest z odpowiedzialnością. 

W projekt przebudowy izby przyjęć w Centrum Zdrowia Dziecka zaangażowane były następujące firmy: IKEA, Skanska, iFLOW, Kinnarps, Il Recycling Mölnlycke i JiM studio. 

Na stronie internetowej Il Recycling możemy znaleźć dalsze szczegóły na temat tego przedsięwzięcia. Strona podaje, że została pomalowana i odnowiona cała izba przyjęć, powstał od nowa plac zabaw dla dzieci wraz z wykładziną do zabaw, nowa recepcja, numerkowy system kolejkowy, wstawione zostały nowe pojemniki do sortowania odpadów (pojemniki są kolorowe i dokładnie wskazują jakie odpady wrzucać do pojemników).

Reportaż z Centrum Zdrowia Dziecka i wywiad z Ambasadorem Szwecji Staffanem Herrströmem dostępny jest pod linkiem: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/kawa-czy-herbata/wideo/szwedzi-na-rzecz-centrum-zdrowia-dziecka/10773074

Za:

http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/Wiadomoci-i-wydarzenia/Wiadomoci/Udane-przedsiwzicie-szwedzkiej-platformy-CSR-w-Polsce-sys/

http://wartoscodzyskana.tumblr.com/post/48197846451/odnowiona-izba-przyjec-w-centrum-zdrowia-dziecka

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *