banner ad

Królowa Rumunii. La multi ani, Majestatii Sale Regina Ana!

| 18 września 2015 | 0 Komentarzy

Regina-Ana-6-260x383Dzisiaj, 18 września, Jej Wysokość królowa Rumunii skończyła 92 lata. Dołączając się do życzeń Jej poddanych, powtórzymy, że cieszymy się temu, jak godnie Jej Wysokość reprezentuje monarchię, w czasach, gdy większość królów i książąt przynosi wstyd własnym rodom.

Królewski serwis prasowy Rumunii pisze o solenizantce, cytując ciekawostki z książki pt. “Ana. Portretul Reginei” (Curtea Veche Publishing). Otóż sędziwa królowa Anna de domo Bourbon-Parmeńska ma temperament i jest energiczna, bystra, naturalna i spotaniczna. Musi jednak przestrzegać rygorystycznego protokołu. Ubiera się elegancko, lubi długie kreacje i diadem we włosach, ale równie dobrze czuje się w codziennych ubraniach, bo lubi spacerować ulicami i jeździć na rowerze. Dodajmy, przeżyła u boku jednego Męża już 67 lat, w tym długie wygnanie z kraju.

Ufff… Tyle udało nam się przetłumaczyć żywcem z rumuńskiego. Prawda, że warto poznawać ciekawe języki, a nie tylko bazować na pressagencji? Jak już się nauczymy więcej, przetłumaczymy ciąg dalszy (i poprawimy błędy :)

La multi ani sanatosi si fericiti!

Redakcja myslkonserwatywna.pl/ AS

Fot. królewski serwis prasowy familiaregala.ro

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *