banner ad

Michał Marusik o planach europejskiego superpaństwa

| 30 czerwca 2016 | 1 Komentarz

MM-05-e1407502424387Dnia 27 czerwca b.r. stacja TVP Info opublikowała dokument z propozycją utworzenia w Europie superpaństwa na bazie obecnej Unii Europejskiej; dokument ten ma być przedstawiony państwom Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Do głównych założeń należy m.in. dążenie do utworzenia wspólnej armii, wspólnych służb specjalnych, wspólnej waluty, jednolitego systemu podatkowego, jednego banku centralnego, jednolitej polityki zagranicznej i identycznego prawa karnego. W całym dokumencie kilkakrotnie zaznaczone jest, że siłą dominującą w przedkładanym projekcie będą Niemcy i Francja działający łącznie. Wedle przedstawionych założeń Polska stałaby się jednym z niemieckich (niemiecko-francuskich) landów.

 Kongres Nowej Prawicy wyraża głębokie oburzenie treścią tego dokumentu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że dokument ten został przygotowany wcześniej, a jego ujawnienie jest odpowiedzią na zmiany, jakie może spowodować wynik ostatniego referendum w Wielkiej Brytanii zwane potocznie BREXITem. Wyraźnie widać, że obecni przywódcy Unii Europejskiej zamierzają przyspieszyć proces likwidacji resztek tradycyjnej suwerenności europejskich państw narodowych.

Kongres Nowej Prawicy od wielu lat ostrzegał i ostrzega, że władze Unii dążą do rzeczywistej likwidacji państw narodowych i ustanowienia formalnej supremacji Niemiec w Europie.

Z oczywistych względów politycznych jesteśmy stanowczo przeciwni wszelkim poczynaniom odbierającym Polsce atrybuty państwowej suwerenności. Ze względów prawnych przypominamy, że poczynania takie dla najwyższych (zaprzysiężonych) funkcjonariuszy politycznych są antykonstytucyjne. Ujawniony dokument jest jawnym pogwałceniem polskiego interesu narodowego i polskiej racji stanu. Naszym celem jest zgodna, pokojowa współpraca suwerennych państw narodowych reprezentujących własne interesy i własną specyfikę kulturową i religijną. Naszym celem jest niepodległa Polska szanująca w swoich granicach Wolność Własność i Sprawiedliwość.

Nasz cel to: wolni i bogaci obywatele w wolnym i bezpiecznym kraju!

Apelujemy do polskich partii, organizacji i środowisk patriotycznych o wspólne rozważenie żądania rozpisania referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Prezes Kongresu Nowej Prawicy

Michał Marusik

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Aleksander pisze:

    Niemcy , pod przywództwem frau Merkel , po konsultacjach z carem Putinem już tak się zagalopowali w tworzeniu kolejnej Rzeszy , uznając Polaków i resztę narodów europejskich,za wystarczająco ogłupionych libero-lewacką propagandą , że obwieścili światu zamiar jego uszczęsliwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *