banner ad

Meksyk: duchowni przeciw małżeństwom homoseksualnym!

| 25 czerwca 2016 | 0 Komentarzy

vega1W następstwie orzeczenia Sądu Najwyższego Meksyku, unieważniającego prawo zabraniające małżeństw osób tej samej płci, biskup Gustavo Rodríguez Vega, ordynariusz diecezji Nuevo Laredo, w imieniu swoim i podległego sobie kleru opublikował oświadczenie, w którym stwierdza, że akceptacja tego stanu rzeczy jest dla niego niemożliwa – nawet za cenę więzienia.

"Nie mogą wymagać od instytucji takiej, jak Kościół, by wystąpił on przeciwko swoim zasadom" – czytamy w oświadczeniu. I dalej: "Niech Sąd Najwyższy wyśle nas wszystkich do więzienia, ale Kościół nie może postępować wbrew prawom Naszego Pana Jezusa Chrystusa".

I dalej: "Zdajemy sobie sprawę, że możemy zostać uwięzieni, jeżeli jednak któraś para zdecyduje się na ślub cywilny – my nie możemy temu błogosławić. To prawo nie może obowiązywać Kościoła". Duchowni stwierdzają dalej, że ich poglądy oparte są na "podstawach naukowych, antropologicznych, społecznych, a także religijnych, potwierdzających, że małżeństwo stanowi związek pomiędzy kobietą i mężczyzną". 

Za: www.lifesitenews.com

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *