banner ad

Breviarium odżyło

| 15 października 2013 | 0 Komentarzy

Generalvikar_Dr._Weis_1Popularna, internetowa Kronika Novus Ordo, czyli w skrócie Breviarium, odżyła. Od lipca na blogu znowu pojawiają się  krótkie informacje dotyczące nadużyć liturgicznych w Kościele posoborowym.

Serwis – Breviarium. Kronika Novus Ordo – został zamknięty w marcu 2013. Redakcja uznała, że już wobec nadużyć liturgicznych na najwyższym szczeblu (papież Franciszek) prowadzenie Kroniki mija się z celem.

Z charakterystycznymi, zjadliwymi czasem komentarzami redakcji można się było czasem nie zgadzać, ale i nie sposób było ignorować zjawisk, do których się odnosiły. Breviarium sygnalizowało lub wręcz biło na alarm. Dawało do myślenia: "Czy idziemy w dobrym kierunku?" To była jego rola.

Gdy Breviarium zamilkło, odezwali się czytelnicy. Pod wpływem dyskusji z nimi (ponad 500 emaili) i przemyśleń własnych, redakcja postanowiła wznowić Kronikę, choć już w nieco zmienionej formie:

"(…)Będziemy informować, ale nie komentować. Komentarze zostawiamy naszym Czytelnikom – linkujcie wpisy i komentujcie u siebie. My na prowadzenie profilu fejsbukowego, moderowanie komentarzy, że nie wspomnę o odpowiadaniu na nie nie mamy już ani czasu ani ochoty. Będziemy również od czasu do czasu zamieszczać wpisy z cytatami w językach obcych. Tłumaczeń na język polski nie przewidujemy, gdyż po pierwsze: nie mamy na to czasu, a po wtóre: uważamy, że w XXI wieku każdy średnio rozgarnięty użytkownik internetu winien sobie poradzić z tłumaczeniem automatycznym.

Nowe czasy, nowe porządki to i nowa forma.

Breviarium. Krótko".

Adres Kroniki pozostał niezmieniony: http://breviarium.blogspot.com/

AS.

 

Tags: ,

Kategoria: Aleksandra Solarewicz, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *