banner ad

Bułgarski Kościół Prawosławny: żadnych imigrantów więcej. To inwazja

| 26 września 2015 | 0 Komentarzy

571c1cb4-a54f-4a9d-f1dc-4341ee785a10-HungaryMigrants_McKeDnia 25 września Święty Synod Kościoła Prawosławnego w Bułgarii wystosował odezwę do rządu. Wzywa w niej do zaprzestania przyjmowania imigrantów do kraju. "Ta fala ma wszelkie cechy inwazji" – podkreślili duchowni.

Zaznaczono, że Kościół bułgarski pomagał, pomaga i będzie pomagać, jak tylko potrafi, tym, którzy bezsprzecznie znajdują się w trudnej sytuacji, a przebywają w kraju. Nie ma tu znaczenie ich narodowość i religia. Jednocześnie rząd powinien skończyć z przyjmowaniem nowych ludzi. "Walka z problemem jest skazana na niepowodzenie, jeżeli walczy się ze skutkami, a nie z przyczynami. Ktokolwiek spowodował tę sytuację, musi ją przezwyciężyć. Ale ani Kościół, ani naród bułgarski, ani państwo nie mogą za nią płacić" – mówią biskupi.

Kościół od dawna analizował przyczyny sytuacji i uważa tak: "Jeśli Bułgaria jest krajem chrześcijańskim, rząd powinien wzmocnić swój głos we wszystkich międzynarodowych organizacjach, do których należy, aby zakończyć wojny na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce, i wyeliminować przyczyny, które wygnały miliony osób z ich ojczyzny". Duchowni wzywają rząd, aby na forum międzynarodowych organizacji postawił pytanie, jak wygląda kwestia prześladowań etnicznych i religijnych na tych terenach, jak wygląda sprawa tolerancji religijnej w Egipcie, Syrii, Iraku. A także – jakie środki międzynarodowa społeczność przedsiębierze, aby rozwiązać problem.

bta.bg/ AS

Według najnowszych ustaleń mediów, definicja słowa katolik jest równoznaczna z definicją słów: samobójca, frajer i pożyteczny idiota. Człowiek miłosierny to natomiast anonimowy sponsor roszczeniowych klientów. Żadnej z tych postaw Chrystus nie zalecał, więc prosimy Konferencję Episkopatu Polski o jednoznaczną deklarację w dobrze rozumianym interesie Polaków.

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *