banner ad

Wielka Brytania wypowiada wojnę islamskim ekstremistom?

| 24 marca 2015 | 0 Komentarzy

Cartoon Demonstrations Continue In PakistanMinister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii – Theresa May – zamierza walczyć z szerzącym się na Wyspach Brytyjskich radykalnym islamem.

Jej wczorajsze przemówienie adresowane było zarówno do umiarkowanych, jak i fundamentalnych muzułmanów. Ci pierwsi zostali zaproszeni do tworzenia społeczeństwa opartego o zasady szacunku, z kolei muzułmańskich ekstremistów postraszono sankcjami prawnymi oraz wchodzącym niebawem w życie nowym prawem. 

Zmiany w brytyjskim prawie mają ograniczyć min. przyznawanie obywatelstwa oraz wziąć pod lupę prawo koraniczne, a także samych muzułmańskich ekstremistów. W obawie o radykalizowanie młodocianych islamiści będą mogli trafić za kratki np. za pracę z dziećmi bez zewnętrznego nadzoru. Lokalne urzędy będą miały także obowiązek identyfikować narażoną na radykalizację bezrobotną młodzież i odpowiednio o tym raportować. Nowe zasady mają także ograniczyć swobody głoszenia nauk przez radykalnych imamów oraz wpływania społeczeństwo.

Przypominamy także, że na Wyspach trwa bardzo gorąca kampania wyborcza.

telegraph.co.uk

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *