banner ad

JW Zyta Habsburg. Kiedy ze sługi – błogosławiona?

zytaMsza św. w intencji beatyfikacji cesarzowej Zyty Habsburg (1892-1989) zostanie odprawiona w środę 6 maja 2015, w paryskim kościele sainte-Élisabeth de Hongrie.

Do udziału w Mszy w intencji Sługi Bożej zaprasza L’association pour la béatification de l’Impératrice Zita – Stowarzyszenie na rzecz Beatyfikacji Cesarzowej Zyty. Dokładny adres kościoła: l’église sainte-Élisabeth de Hongrie 195, rue du Temple  75003 Paris.

Mszę odprawi ks. Lamotte, wikariusz kościoła Saint-Amand à Rebaix. Udział potwierdził wnuk pary cesarskiej, Jego Wysokość arcyksiążę Rudolf Habsburg-Lorraine.

AS

Cesarską lalkę Barbie, czyli Sissi, znają wszyscy. Pora na wielką postać cesarzowej Zyty. Jest nawet film biograficzny, po francusku (disce puer!). Są książki pisarza nazwiskiem Jean Sévillia. Pisarz ten bodajże jest też zaangażowany w działania na rzecz wyniesienia JW Zyty na ołtarze. Nb. jest to twórca niezwykły, gdyż jako Francuz: pisze o monarchii, lewactwie, o wyjmowaniu katolików spod prawa i o moralności. Jego książek próżno szukać w księgarniach na terenie Polski. Są na Amazonie, zagranicznym.

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *