Dn. 18 listopada 2017 roku odszedł do Pana ks. Andrzej Szpak, wieloletni duszpasterz pogubionych i pokaleczonych przez życie ludzi, organizator Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg od 1979 r. pielgrzymującej na Jasną Górę. Niezwykle charyzmatyczny i popularny wśród środowisk hipisowskich; pokazujący środowisku żyjącemu według ideologii dzieci – kwiatów, że pełnię zbawienia i pełnię szczęścia można odnaleźć tylko w Chrystusie, całkowicie oddany swoim owcom, z którymi wykonywał niełatwą pracę. Dzięki niemu trafiło do Kościoła i otrzymało szansę na Zycie sakramentalne wiele osób, które w przeciwnym wypadku nie zostałyby objęte żadnym duszpasterstwem. Wieczny odpoczywanie, racz mu, dać Pani! A dla nas, pozostałych, wzbudź takie powołania kapłańskie, które z pełnią oddania i heroizmu będą się realizować tam, gdzie poławianie dusz dla Kościoła jest z perspektywy doczesności pracą bez nagrody i niewdzięcznym trudem.

 

(ASz)