banner ad

Lider Złotego Świtu aresztowany!

| 28 września 2013 | 0 Komentarzy

golden-dawn-greece-730

Grecka policja aresztowała Nikolaosa Mihaloliakosa, lidera Złotego Świtu, pod bliżej niesprecyzowanym zarzutem "próby założenia organizacji o charakterze kryminalnym". Do zdarzenia doszło na przedmieściach Aten, a powodem jest najprawdopodobniej próba znalezienia rzekomych powiązań między partią, a śmiercią pewnego 34-latka, który twierdził, że z nią sympatyzuje. Wraz z Mihaloliakosem aresztowano kilku deputowanych oraz rzecznika prasowego Złotego Świtu.

Partia natychmiast zwróciła się z apelem o nieatakowanie posterunków policji i zaniechanie innych, opartych na przemocy, aktów protestu, a także zdecydowanie odcięła się od jakichkolwiek powiązań, o których mówią władze.

Czy ta operacja może być ruchem czysto politycznym, mającym na celu osłabienie partii zajmującej obecnie pozycję trzeciej najważniejszej siły politycznej w Grecji? Otóż może. Jak stwierdził Mihaloliakos: w konsekwencji zaistniałej sytuacji zagrożone są mandaty nawet 18 posłów Złotego Świtu.

MM

Za: http://www.independent.co.uk/news/world/europe/greek-police-arrest-leader-of-farright-golden-dawn-party-nikolaos-mihaloliakos-8846099.html

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *