banner ad

W sprawie ataku na Profesora Jacka Bartyzela

| 26 lutego 2019 | 3 komentarze

Prof. Jacek Bartyzel stał się ostatnio ofiarą ordynarnego ataku ze strony niektórych mediów głównego nurtu.

Cała sprawa jest o tyle groteskowa, że dotyczy prywatnej wypowiedzi na Facebooku – wiemy jednak, że media, o których mowa, są w stanie wykorzystać każdą sytuację, nawet najbardziej trywialną, by zaszkodzić środowiskom i osobom stojącym po stronie Wiary, Tradycji i Polski. Prymitywny poziom dziennikarstwa, tamże prezentowany, w wielu wypadkach sprowadzający się do zwyczajnego szczucia na wskazane przez mocodawców cele, nie dba o detale wypowiedzi Profesora, biblijny źródłosłów (nie chodzi przecież o Żydów, a faryzejski sposób wartościowania świata),  a nawet szerszy kontekst geopolityczny (prymitywne szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej). Najważniejsze, że uprawiający twitterowo-facebookowy model dziennikarstwa pisarczykowie spod znaku Szechtera i jednego z niemieckich portali, dla zmylenia przeciwnika prowadzonego w języku polskim, znów znaleźli faszyzm i antysemityzm i dzielnie z nim walczą…

Nie mamy wątpliwości: tu nie chodzi o sprawiedliwość, zasady, a nawet przyzwoitość. 

Atak na osobę Profesora uważamy za haniebny, z kolei próbę włączenia w całą sprawę władz akademickich uznajemy za ordynarną prowokację. Mamy nadzieję, że władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika nie pozwolą się w nią wciągnąć i zechcą całą rzecz zignorować.

W przedmiotowym sporze portal MyslKonserwatywna.pl stać będzie niezmiennie i bez względu na okoliczności po stronie profesora Jacka Bartyzela.

W imieniu Redakcji

Mariusz Matuszewski (Redaktor Naczelny)

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (3)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Bschentschischtschikiewitch pisze:

  Warto przypomnieć, że władze UMK wykupiły 26 000 prenumerat internetowego wydania "GW" dla swych pracowników naukowych i studentów. Na podstawie tego faktu można przewidzieć, jak potraktują Prof. Bartyzela, na którego nagonkę organizuje ukochana przez nie gazeta.

 2. Konrad pisze:

  Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! 

  (Mt 10,16n)

  Czemu na portalu konserwatywnym, ergo – realistycznym, broni się działania zdaje się niedostatecznie przemyślanego, ujadając na "złych" silniejszych i manipulujących, a nie zwraca się uwagi na fakt bezsensownego, bo z góry daremnego, wystawienia się na cios? Tutaj trzeba rozwagi, a nie "świętego oburzenia". Średnio rozgarnięty szachista przewiduje ruchy przeciwnika i pilnuje się, żeby się nie wystawić. A tutaj – niesienie posłania Christianitas, to wszak o wiele poważniejsza stawka.

  Ten komentarz jest wyrazem uznania dla wkładu prof. Bartyzela w dobre dzieło (nie mylić z infantylnym podziwem i bezkrytycznością), bo szkoda go trwonić przez mentalność oblężonej twierdzy i świński trucht w zaparte, przywołujący niemiłe skojarzenia z "wielkimi" emigracjami i innymi zmorami romantyzmu politycznego. Nie o meritum wypowiedzi idzie, a o jej niewczesność w tej formie w obecnym klimacie. I to – myślę – należy postawić jasno.

 3. weronika pisze:

  Straszne, jak media chcą zniszczyć człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *