banner ad

Proliferzy wygrali kolejny proces. Będą działać dalej

| 20 czerwca 2013 | 0 Komentarzy

552991_10151494845548631_100901723_nDziś, 20 czerwca 2013 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uniewinnił Kingę Małecką-Prybyło od zarzutu wywoływania zgorszenia publicznego. Sprawa dotyczyła umieszczenia na warszawskim Ursynowie wystawy "Wybierz Życie" w dniu 17 czerwca 2012 roku, która to wystawa pokazywała okrucieństwo aborcji.

Sędzia w ustnym uzasadnieniu stwierdziła, że nie można nazwać wybrykiem prezentowania poglądów, które wyznaje znaczna część społeczeństwa. Nie można również mówić o wywołaniu zgorszenia publicznego, gdyż celem działania Kingi Małeckiej-Prybyło nie było zgorszenie, czyli wywołanie obrzydzenia wśród odbiorców, ale ochrona życia człowieka od poczęcia.

Jest to już ósmy wyrok uniewinniający w sprawie tej samej wystawy. Mimo tego, iż podczas przesłuchania na Komendzie Policji Kinga Małecka-Prybyło przyniosła ze sobą wyroki uniewinniające, Policja zdecydowała się wnieść oskarżenie.

Źródło: Stopaborcji.pl

Przy okazji aż nasuwa się pytanie, jak to możliwe, że taki Marsz Szmat nie znalazł finału w sądzie, a fotografie dokumentujące  przemilczaną przez wielu zbrodnię na dzieciach doczekały się oskarżenia jako "zgorszenie publiczne"? 

AS.

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *