banner ad

Unia będzie karać za "islamofobię"?

| 20 stycznia 2015 | 2 komentarze

islam_title1Po ataku na Charlie Hebdo w Unii Europejskiej pojawiła się propozycja zakazania "islamofobii". Powodem wyjęcia spod prawa krytyki muzułmańskiego ekstremizmu jest ochrona europejskich wyznawców Allaha przed reakcją niezadowolonych obywateli krajów unijnych.

 

Obecnie Bruksela rozważa propozycje zainicjowane przez środowiska muzułmańskie, mające na celu zaostrzenie sankcji związanych z tzw. językiem nienawiści. Podstawą propozycji jest strach przed odwetem za ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu. Europejscy muzułmanie nie czują się bezpiecznie i nowe prawo ma im dać większe poczucie swobody oraz bezpieczeństwa. Przedstawiciele Unii Europejskiej mieli odnieść się do propozycji przychylnie, uważając jednak, że nowe prawo nie zostanie poparte przez niektóre państwa członkowskie oraz prawicowe ugrupowanie wewnątrz Parlamentu Europejskiego.

 

Badania opinii publicznej pokazują, że większość europejskich muzułmanów popiera wprowadzanie prawa koranicznego we własnym środowisku oraz prawny zakaz obrazy Allaha dla każdego. Nie uważają jednak, że społeczność nie-muzułmańska powinna być objęta szariatem.

 

cs/thecommentator.com

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Gość pisze:

    Oczywiście, że społeczność nie-muzułmańska nie musi być objęta szariatem. Jeśli oni będą mieć prawo nas mordować zgodnie z prawem szariatu to czego chcieć wiecej…

  2. Gość pisze:

    Oczywiście, że społeczność nie-muzułmańska nie musi być objęta szariatem. Jeśli oni będą mieć prawo nas mordować zgodnie z prawem szariatu to czego chcieć wiecej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *