banner ad

Trust me, I’m a Jesuit

| 20 lutego 2017 | 2 komentarze

567px-ihs-logo-svgW dobie wyuzdanej, pseudochrześcijańskiej cywilizacji prawda o dziewictwie Maryi jest podważana czy wyśmiewana częściej niż kiedykolwiek. Jednakże w osłupienie może wprawić fakt, iż jeden z katolickich duchownych przeszedł na drugą stronę barykady.

Juan Masia, hiszpański jezuita, stwierdził na poczytnym portalu Periodista digital, iż „zwiastowanie Maryi, a także objawienie dane Józefowi (…) nie są ani lekcją biologii, ani kursem seksuologii, ani historycznym opisem wyjątkowego małżeństwa, ani tym bardziej opisem nadprzyrodzonych narodzin”. Ponadto, dla duchownego katechizmy powinno się odesłać do lamusa, gdyż „mówią niewłaściwie: dziewica przed, po i w trakcie porodu. Dziś nie możemy myśleć w taki sposób”.

Biorąc pod uwagę aktualną koniunkturę w Watykanie, ów duchowny zapewne zrobi wspaniałą karierę…

AJ/ http://blog.messainlatino.it/2017/01/maria-non-era-vergine-e-giuseppe.html

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości, Wiara

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Marek pisze:

    Co ten wpis wnosi do tematu?

  2. qwerty pisze:

    "Dziś nie możemy myśleć w taki sposób"

    "Dziś"? Oczywiście że nie możemy. Tak samo jak "dziś" nie możemy głosić ze kłamcy złodzieje i oszuści to ludzie bez honoru. Bo "dziś" honor jest zarezerwowany dla frajerów, dojnych krów, owiec do strzyżenia. 

    Jeśli na początku zdania postawimy założenie "dziś" lub jakąkolwiek inną herezję to możemy udowodnić każde twierdzenie. Bo "dziś" trzeba nam uczyć tak, jak nam płacą. A potem sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *