banner ad

Schyłek unijnej waluty? Napawające nadzieją opinie z jądra euro-kołchozu

| 25 listopada 2015 | 0 Komentarzy

601072-euro-kryzys-unia-europejska-657-323Jeżeli rację mają ci, których zdaniem kryzys migracyjny jest zjawiskiem sztucznie wywołanym w celu obalenia znanej nam, opartej na państwach narodowych, formuły funkcjonowania naszego Kontynentu, to jego twórcy mają chyba potężną czkawkę.

Oto sam Jean-Claude Juncker stwierdził dziś, że Euro może się załamać w konsekwencji wygaśnięcia dotychczasowej formuły funkcjonowania strefy Schengen. Przypomnijmy, że w związku z zagrożeniem terrorystycznym oraz wymykającą się wszelkiej kontroli falą imigracji z Afryki oraz krajów Bliskiego Wschodu większość członków paktu, od Węgier na południu po Danię na północy, zdecydowała się tymczasowo przywrócić kontrolę graniczną.

http://www.dailymail.co.uk

 

Od redakcji:

Juncker dodał wprawdzie, że w celu ratowania sytuacji należy raz jeszcze przedyskutować podział kwot uchodźców i ratować w ten sposób "ducha Schengen", ale chyba jest to wołanie coraz bardziej osamotnione. Wątpliwości wyraża coraz więcej państw. Europa jest zmęczona i przerażona tym, z czym się spotkała. Liberalna medialna propaganda nie wytrzymała konfrontacji z realiami obozów dla przesiedleńców, żądań przez nich wysuwanych, przestępstwami, które powodują, a także rosnącym zagrożeniem ze strony ugrupowań terrorystycznych.

Oby tym razem Juncker miał rację. Oby jeden z filarów euro-kołchozowego mitu istotnie trafił szlag.

(MM)

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *