banner ad

Powrót Romanowów?

| 24 czerwca 2015 | 0 Komentarzy

1953 MariaJak donoszą spekulujące media, prezydent Władimir Putin "wyraził chęć" umożliwienia jak najszybszego powrotu rodziny cesarskiej do Rosji.

Ów niezwykły powrót rodziny Romanowów nie miałby stanowić jakiegokolwiek politycznego zagrożenia dla obecnych rządów na Kremlu, jego zamierzonym celem jest odegranie przezeń jednej z głównych ról w jednoczeniu Rosji.

Człowiek odpowiedzialny za promocję powyższej propozycji w mediach, Władimir Pietrow [ustawodawca z putinowskiej partii ‘Zjednoczona Rosja’] zapowiedział również możliwość wprowadzenia prawa "nadającego członkom rodziny cesarskiej specjalny status".

Pietrow napisał list do Wielkiej Księżnej Marii Władimirownej [ de iure cesarzowej  Marii I ] i księcia Dymitra Romanowa, zachęcając ich do powrotu do Rosji, aby, jak to ujął, "ożywić duchowe siły narodu rosyjskiego".

Co więcej, Aleksander Zakharow, dyrektor Domu Cesarskiego Romanowów w Rosji  zasugerował gotowość niektórych przedstawicieli dynastii do powrotu, stwierdzając że: „Dom Imperialny wielokrotnie potwierdzał swoją gotowość do powrotu na stałe do Rosji, a jego przedstawiciele spędzają coraz więcej czasu w kraju”.

„Księżna Maria Władimirowna mogła powrócić do Rosji już od dawna, ale jako osoba [obywatelka- sic!] prywatna, aczkolwiek będąc głową domu imperialnego i kierując się odpowiedzialnością wobec swoich przodków. Jej ewentualny powrót musi być przygotowany stosownie do Jej pozycji i stosownie przeprowadzony".

 

 

AJ

 

Od redakcji: Specjalny status…jeśli nie pełnia cesarskiej władzy to, co?…śmierdzi pijarem.

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *