banner ad

Polscy piloci wyruszą na Bliski Wschód

| 5 lipca 2016 | 0 Komentarzy

Jak informuje portal defence24.pl trwają ostatnie przygotowywania do wylotu polskich pilotów na misję na Bliskim Wschodzie:

 

Na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbyło się pożegnanie żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. Polski kontyngent będzie wykonywał działania rozpoznawcze nad Irakiem, jest wyposażony w myśliwce F-16. 

 

 

f 16 polscy piloci

 

Minister Macierewicz powołał się w swoim przemówieniu na wojska NATO w Polsce:

 

Jak zaznaczył szef resortu obrony, "misja naszych żołnierzy ma szczególne znaczenie". Minister podkreślił, że ich zadaniem będzie ochrona i udzielenie wsparcia ludności wystawionej na "okrucieństwo". "Jesteście częścią tej wielkiej zmiany. W Polsce będą stacjonowali nasi sojusznicy, będą nas wspierali" – powiedział Macierewicz. 

 

 

Dodał także, że na najbliższym szczycie NATO w Warszawie zostaną podjęte ważne decyzje:

 

Minister obrony przypomniał również o zbliżającym się szczycie NATO w Warszawie. Podkreślił, że jest to historyczne wydarzenie, na którym "podjęte zostaną ważne decyzje". Samo wysłanie sił polskich do Kuwejtu uznał za część tej zmiany. Poinformował również, że baza w Mińsku Mazowieckim została wybrana na miejsce pożegnania żołnierzy właśnie ze względu na odbywający się w Warszawie spotkanie przywódców państw Sojuszu.

 

 

cs/defence24.pl

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *