banner ad

Cud św. Januarego powtórzony!

| 26 września 2016 | 0 Komentarzy

sangue-di-san-gennaro19 września, we wspomnienie św. Januarego, jego krew ponownie, jak co roku, zmieniła swój stan skupienia na ciekły.

Św. January, patron Neapolu, zginął śmiercią męczeńską w czasie prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana. Ampułka jego krwi, przechowywana nieprzerwanie od IV wieku, co roku zamienia się w ciecz w dniu, w którym Kościół wspomina jego męczeństwo. Jest to tzw. cud św. Januarego.

Kard. Crescenzio Sepe, który przewodniczył uroczystościom w neapolitańskiej katedrze, potwierdził wszystkim zebranym, że cud został powtórzony.

Wielu mieszkańców Neapolu wierzy, że brak cudu oznacza zapowiedź tragedii dla miasta. Ostatni raz krew . Januarego nie zamieniła się w ciecz w roku 1980, a wkrótce potem Neapol nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wówczas 2500 osób.

Kościół nigdy formalnie nie potwierdził nadania zmianie stanu skupienia krwi statusu cudu, jednak co roku aktualnie urzędujący Arcybiskup Neapolu przewodniczy ceremonii, w trakcie której ampułkę umieszcza się na głównym ołtarzu katedry, a następnie oficjalnie potwierdza zaistnienie przemiany wszystkim zebranym.

Za: catholicculture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *