banner ad

Pielgrzymka ziemian wyruszy na Jasną Górę

| 24 września 2014 | 0 Komentarzy

"O wartości szlacheckie po zagładzie środowiska ziemiańskiego w 1944 roku" to hasło przyświecające X Pielgrzymce Ziemian na Jasną Górę, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie w dniach 10-11 października 2014.

Czym jest Polskie Towarzystwo Ziemiańskie? Jest organizacją społeczną, zrzeszającą członków rodzin właścicieli ziemskich, bezprawnie wywłaszczonych ze swoich domów. Domaga się zadośćuczynienia za zabór majątków ziemskich, przeprowadzony przez komunistyczne władze w latach 1944/45. Oczekuje uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej, wzorem innych państw Europy środkowo-wschodniej.

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, którego prezesem jest Marcin Konrad Schirmer – przedsiębiorca prywatny, historyk sztuki i publicysta – ma 11 oddziałów w Polsce, a także oddział w Paryżu i w Londynie. 

W październiku, podczas pielgrzymki na Jasną Górę ziemianie będą modlić się za przeszłe pokolenia, o siłę w walce o prawa ludzi ograbionych z majątków, a także o zachowanie tradycji przodków, która jest – jak podkreślają – siłą napędową dla przyszłych pokoleń.

Ziemianie.org.pl

AS

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *