banner ad

Ruszyła strona internetowa Domu Bawarskiego

| 15 kwietnia 2016 | 0 Komentarzy

Maksymilian II BawarskiKsiążę Franz von Bayern * zaprasza do odwiedzania swojej strony internetowej. Wittelsbachowie są związani z Bawarią od 800 lat, z tego rodu pochodziła m.in. Elżbieta Bawarska "Sissi", żona Franciszka Józefa. Bawaria jest krajem katolickim, a tutejszy lud ma silną tożsamość, opartą na przywiązaniu do historii i swojej tradycji.

Na stronie opisano historię Domu i genealogię Wittelsbachów. Ważniejsze postacie mają swoje biogramy. Rozpisano linię królewską i linię książęcą, ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku oraz współczesności. Bawaria była królestwem od roku 1806, i de facto pozostaje nim do dzisiaj! Bowiem ostatni panujący, Ludwik III, nigdy nie zrzekł się tronu. Zmarł na wygnaniu, na Węgrzech, a głową Domu został jego syn Rupprecht.

Adres strony Domu Bawarskiego: haus-bayern.com

AS/ haus-bayern.com; ilustr. król Ludwik Bawarski

* Franz Bonaventura Adalbert Maria von Bayern, dziedziczny książę Bawarii, Frankonii i Szwabii (Herzog von Bayern, Franken und die Schwaben), hrabia palatyn reński (Pfalzgraf bei Rhein), od 1996 roku Głowa Domu Wittelsbachów i król z prawa Bawarii Franciszek I, a jako Franciszek II – prawowity król Anglii, Szkocji i Irlandii

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *