banner ad

Papież Franciszek o chrześcijanach i pokoju w Syrii

| 7 czerwca 2013 | 0 Komentarzy

0002786I3O4LL77H-C116-F4Franciszek wygłosił apel wzywający do pokoju w Syrii oraz podkreślił specjalny charakter prowadzonej  przez Kościół katolicki działalności charytatywnej w tym kraju. 


"Dla Stolicy Apostolskiej dzieło katolickich organizacji charytatywnych jest niezmiernie znaczące: pomoc mieszkańcom Syrii, niezależnie od przynależności etnicznej czy religijnej, jest najbardziej bezpośrednim sposobem przyczynienia się do pokoju i budowania społeczeństwa otwartego na różnorodność wszystkich, którzy je tworzą” – powiedział papież. 


Odniósł się także do syryjskich chrześcijan, których życie – za sprawą toczącej się  rewolucji – znajduje się w wyjątkowym niebezpieczeństwie. 


„Kościół wspiera tych swoich członków, którzy są dziś w szczególnie trudnej sytuacji. Mają oni wielkie zadanie, by nadal uobecniać chrześcijaństwo w tym regionie, w którym się zrodziło. Naszym zadaniem jest sprzyjanie dalszemu trwaniu tego świadectwa. Nakazem chwili jest udział całej wspólnoty chrześcijańskiej w tym wielkim dziele opieki i pomocy. I zatroszczmy się wszyscy o Syrię. Pomyślmy, ileż tam cierpień, biedy, bólu. To Jezus jest tym, który cierpi, który jest ubogi, który został wygnany z ojczyzny. To Jezus. A to jest tajemnica, nasze chrześcijańskie misterium. Patrzymy na Jezusa cierpiącego w mieszkańcach umiłowanej Syrii”
 

http://pl.radiovaticana.va/news/2013/06/05/franciszek_ponawia_apel_o_przywr%C3%B3cenie_pokoju_w_syrii_i_pomo/pol-698690

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *