banner ad

Nowa makabryczna moda na Zachodzie?

| 18 października 2016 | 0 Komentarzy

495bf68a7fc0bee49e7de009586467a1Media donoszą o nowej, dziwnej i nieco trudnej do zrozumienia, modzie (czy właściwie może powrocie do zgranego już motywu) przebierania się za "szalonego clowna".

Otóż na ulicach europejskich i amerykańskich miast coraz częściej można spotkać przebierańców w strojach clownów symulujących obłęd i chęć morderstwa. W kulturze motyw szalonego clowna pojawiał się już w dziełach Edgara Allana Poe, w XX w. został zaś dodatkowo spopularyzowany przez tzw. popkulturę. Co ciekawe: okazuje się jednak, że spotkanie z takim clownem może się niekiedy zakończyć naprawdę źle, a przebieraniec będzie miał naprawdę makabryczne zamiary: w szwedzkim Varbergu na policję zgłoszono przypadek kilkukrotnego dźgnięcia nożem nastolatka przez przestępcę w stroju clowna. Policja wciąż poszukuje sprawcy.

Źródło: BBC News

Od redakcji:

Ciemna strona naszej natury nie znajduje dzisiaj żadnych przeszkód. Nie ma silnej odpowiedzi w postaci wzorców pozytywnych. O ile dawniej była nią religia, o tyle w laickich spoleczeństwach Zachodu to, co mroczne, wypełza dzisiaj na powierzchnię. Raz jeszcze możemy tylko powtórzyć: albo Bóg, albo demon. Tertium non datur.

(ASz)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *