banner ad

Matka Teresa z Kalkuty kanonizowana?

mteresaBłogosławiona Matka Teresa z Kalkuty może być kanonizowana we wrześniu 2016.

Watykan jak dotąd oficjalnie nie potwierdził tych doniesień, jednak agencja I Media donosi, że arcybiskup Rino Fischella, przewodniczący Papieskiej Radzie Nowej Ewangelizacji, poczynił już ustalenia w tym zakresie z przedstawicielami włoskiego rządu, a datę wydarzenia ustalono na 4.09.2916.

Podobne doniesienia płyną z kręgów kościelnych w Indiach, gdzie działała Matka Teresa. Według depesz agencji Reutersa data nie jest w tym wypadku przypadkowa – kanonizacja miała by stać się częścią obchodów Roku Jubileuszowego.

O. Federico Lombardi, zapytany o te plany, określił je póki co jako wersję roboczą, ale równocześnie nie zaprzeczył, że kanonizacja jako taka istotnie jest już przygotowywana.

Od Redakcji:

Kanonizacja Matki Teresy, jeżeli dojdzie do skutku, będzie jedną z bardziej kontrowersyjnych, jakie ostatnio przeprowadzono. Przypomnijmy, że zdaniem wielu opinii jej beatyfikacja została przeprowadzona głównie dzięki skutecznej kampanii w mediach. Wątpliwości budzi stan wiary misjonarki, a sprawy nie ułatwiają nierozliczone do dziś finanse dzieł, które prowadziła. Co ciekawe: jej przytułki nazywano "domami dla umierających”. Jak uważają kanadyjscy badacze, problemem nie były pieniądze, Matka Teresa otrzymywała bowiem setki milionów dolarów, lecz koncepcja cierpienia i śmierci, jaką ona wyznawała i którą wprowadzała w życie w odniesieniu do swoich podopiecznych. 

(MM)

Za: http://www.catholicculture.org

Kategoria: Mariusz Matuszewski, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *