banner ad

Muzułmanie naliczniejszą grupą wyznaniową na Ziemi?

| 20 kwietnia 2015 | 0 Komentarzy

muslim protestZa około pół wieku na świecie będzie mieszkało więcej muzułmanów, niż chrześcijan. Nie stanie się tak z powodu masowych nawróceń na islam, ale z powodu czynników demograficznych, które działają na korzyść wyznawców islamu.

Dane widoczne na zaprezentowanym niżej diagramie to wynik badań prominentnego amerykańskiego ośrodka PEW, uzyskane na podstawie analizy licznych prognoz demograficznych. Jeśli prognozy te się sprawdzą, to w 2070 roku liczba muzułmanów przewyższy liczbę chrześcijan, a krajem z największą liczbą muzułmanów staną się Indie (obecnie jest to Indonezja).

Według szacunków liczba muzułmanów miałaby zwiększyć sie z 1,6 mld do 2,76 mld w 2050 roku. W tym samym czasie liczba chrześcijan miałaby wzrosnąć z 2,17mld do 2,92,mld. W 2050 roku muzułmanie mają stanowić 10% ludności. Teraz jest ich 6%. Sporą niewiadomą są Chiny – jeden z najważniejszych obecnie regionów świata. Istnieją jednak teorie mówiące, ze Chiny mogą stać się w znacznym stopniu chrześcijańskie. Prognozy jednak nie dają pewności. Wojny, epidemie, głód i rozwój technologiczny mogą znacząco wpłynąć na demografię.

Nowy-2

Za: Trouw.nl

(KK)

Kategoria: Karol Kilijanek, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *