banner ad

Marusik: Masowa imigracja upodobni Europę do upadłych państw, z których obecnie się ucieka

| 24 września 2015 | 0 Komentarzy

marusikUEPoseł PE Michał Marusik (prezes Kongresu Nowej Prawicy) ostrzegł, iż masowa imigracja z krajów obcych cywilizacyjnie sprawi, że Europa będzie wyglądać, jak kraje z których obecnie ludzie uciekają i wówczas nie będzie już dokąd uciec. Słowa te padły na brukselskiej konferencji w której wzięła udział Marine Le Pen oraz przedstawiciele europarlamentarnej frakcji Europa Narodów i Wolności.

– Europa została zaatakowana falą migracyjną, wielotysięcznym tłumem imigrantów obcych nam cywilizacyjnie – rozpoczął swoje wystąpienie europoseł Michał Marusik a następnie zwrócił uwagę na różne problemy wynikające z masowej imigracji z Afryki i Azji do Europy.

Polski polityk zwrócił uwagę, że przybysze są zwabiani do krajów UE poziomem życia i wysokimi zasiłkami socjalnymi, które można stosunkowo łatwo otrzymać w państwach Zachodu. Jednak ważniejszy problem stanowi fakt braku integracji imigrantów z normami cywilizacji łacińskiej oraz próba narzucania Europie prymitywnych norm pochodzących ze świata muzułmańskiego:

– Ci ludzie mają swoich przywódców. Oni mają swoje prawa. Oni mają swój kodeks etyczny i kierują się własnymi zwyczajami i własnymi prawami. Oni by chcieli, aby nastąpiła ekspansja ich praw, ich zwyczajów, ich etyki na obszar Europy – ostrzegł Michał Marusik i dodał, że jeśli Europa dopuści na swoim terenie do ekspansji obcych norm cywilizacyjnych, to w przyszłości będzie wyglądać tak, jak kraje z których ludzie obecnie uciekają i wówczas już nie będzie dokąd uciec.

– Jeżeli chcemy bronić Europę przed najeźdźcami, to musimy przede wszystkim bronić ducha Europy. Musimy bronić kodeksu etycznego i praw wywodzonych z naszego kodeksu etycznego. Europa musi obronić swoją kondycję cywilizacyjną i musi przede wszystkim postawić bezwzględny wymóg egzekucji naszych europejskich praw – podkreślił europoseł Marusik.

– Oczekujemy od rządów europejskich, że sprostają temu zadaniu a jeżeli nie to te rządy należy zmienić – zakończył swoje wystąpienie polski polityk i wyraził nadzieję, że Europa nadal pozostanie „przewodnikiem w postępie ludzkości”.
 

(MJ)

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *