banner ad

Marsz dla Życia w Rzymie

| 12 maja 2015 | 0 Komentarzy

Cardinal_Burke_RomaWczorajszego dnia do Wiecznego Miasta zjechał się tłum młodzieży, aby wziąć udział w  Marszu dla Życia. Maszerujący ulicami Rzymu młodzi ludzie śpiewali i głośno manifestowali swoje poparcie dla idei prolife.

Wielu uczestników marszu zebrało się na Placu Świętego Piotra, żeby posłuchać Franciszka. Papież powiedział zebranym, że jest "ważne, aby współpracować ze sobą oraz aby bronić oraz promować życie". Następnie uczestnicy zebrali się przy Via della Conciliazione, gdzie odbyło się spotkanie z parami, które w przeszłości dokonały aborcji. Jedna z uczestniczek opowiadała, jak jej chłopak zażądał od niej aborcji, po tym jak mając 21 lat, zaszła z nim w ciążę. Kazał jej wybierać między nim a dzieckiem. "Nie miałam wątpliwości – mówi kobieta – i wybrałam dziecko! Nie ulękłam się!"

"Chcemy, aby było jasne, że to nie jest marsz wyłącznie religijny, bo prawo do życia jest prawem powszechnym – prawem biologicznym!". Między innymi takie właśnie słowa można było usłyszeć od uczestników marszu.

W marszu uczestniczył także kardynała Raymond Burke – znany z silnego poparcia, jakiego udziela idei prolife, oraz z obrony rodziny.

lifesitenews.com

fot. lifesitenews.com

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *