banner ad

Karol się żeni!!!

| 5 czerwca 2015 | 0 Komentarzy

Lilla_riksvapnet_-_Riksarkivet_SverigeCzy Szwecja kojarzy Wam się z postępem? Ależ to zmyłka. Wbrew stereotypom, z którymi wytrwale walczymy (jak cała Unia Europejska), wszystko toczy się tam drogą tradycyjną.

Najpierw tradycyjnie zamieszkali razem (Karol i Sofia, czyli on i ona). Potem wzięli i się zaręczyli, popełniając mezalians. Nie stoi to na przeszkodzie, by 12-13 czerwca w Sztokholmie odbyły się uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. W ich trakcie media tradycyjnie poinformują gawiedź o "sakramentalnym tak" (jako że u ewangelików nie ma sakramentów, ale przecież lepiej to brzmi, tak samo jak "droga do ołtarza" w urzędzie stanu cywilnego).

Kim jest książę, wiadomo, księciem. Kim jest księżna (przyszła) i czem żyje, jest rzeczą mniej znaną. Otóż w tabelce "zainteresowania" podano najpierw, że "joga, zdrowie i fitness są ważne dla Sofii". (Brawo tradycja! Punkt dla Sofii! Książęcy szwagier jest z pierwszego zawodu instruktorem fitness!). Studiowała gender? Studiowała. Wszystko dobrze znane. I gdzie tu postęp???

Czekając na relację z ceremonii, dedykujemy Waszym Wysokościom modny ostatnio u nas utwór weselny pt. "Rudy się żeni". Właśnie bowiem co do rudego, mamy szczególne skojarzenia względem Szwecji (i szwagra JW Księcia Karola, a męża JW Wiktorii).

Kończąc złośliwości: szczęść Boże młodej parze!

AS

Ilustracja: Wikipedia. Chcieliśmy skorzystać z serwisu fotograficznego Domu Królewskiego, ale jakby nas wzięli pod lupę z taką treścią… Lepiej się obyć tradycyjnym herbem.

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *