banner ad

„Czarny Jezus” ze skrętem

| 13 sierpnia 2014 | 0 Komentarzy

czarnyjezuzDyrekcja kanału telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych – ‘Adult Swim’ (który dzieli swój czas transmisyjny z Cartoon Network) – podjeła decyzję o emisji programu ‘satyrycznego’ noszącego nazwę "Black Jesus" („ Czarny Jezus”). Fabuła tego programu ukazuje bezgrzesznego i wszechmocnego Syn Bożego jako czarnego mężczyznę, który klnie jak szewc i nagminnie pali marihuanę szwędając się po ulicach kalifornijskiego Compton ze swoimi ‘ziomalami’. Twórcą owego programu jest lewicowy rysownik (karykaturzysta) Aaron McGruder.

McGruder stwierdził, że "ważnym jest obrażać, ale równie ważnym jest aby obrażać z właściwych powodów." Ogromnie trudnym jest jednak znalezienie „powodów" uzasadniających pokazywanie Pana Naszego jako klnącego „czarnucha” dymiącego ‘Zośkę’. Nie ma żadnych pozytywnych przyczyn aby przedstawiać Jezusa jako człowieka, który marzy o wygraniu loterii, czy też przekonującego swoich uczniów, aby przekształcili opuszczony ogród we własną plantację marihuany. W gruncie rzeczy, to właśnie czarni chrześcijanie (których ów serial ukazuje w negatywnym świetle) powinni być jak najbardziej uczuleni na takie stereotypy.

Nie ulega wątpliwości również fakt, że programy tego typu służą jako narzędzie pchające społeczeństwo do dezorganizacji i ośmieszenia prawdziwej religii. „Black Jesus” koncentruje się na tych, którzy kochają swoją chrześcijańską wiarę. Wiadomo jak niebezpiecznym byłby wybór do tego samego ataku Islamu – wyobraźmy sobie satyrę o nazwie "Czarny Mahomet" – nie można również ukryć że twórcy takich programów świadomi są iż pomimo ich bezczelnych prób, Ameryka nadal posiada głębokie chrześcijańskie korzenie.

Za www.tfp.org

AJ

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *