banner ad

Pompeje. Dzień 54

| 27 sierpnia 2014 | 0 Komentarzy

Rosary_2006-01-162068 wpisów i 20716 komentarzy. Świadectwa na 538 tematów. 4227 intencji, w których modliło się 25203 osób. Tyle mieści sam tylko serwis Pompejanska poświęcony jednej nowennie, która trwa 54 dni.  

Kiedy wszedł na ekrany film pt. „Pompeje. Dzień ostatni”, trąbiły o nim plansze reklamowe przy głównych drogach. Rodziło się skojarzenie z Nowenną Pompejańską: kolejny film akcji, o którym świat zapomni, i kolejna modlitwa, która bardzo wymaga "akcji", ale konkretny ślad w życiu zostawia na zawsze.   

Nie do odparcia, dla samozapartych

8 maja 1884 roku młoda, ciężko chora dziewczyna słyszy słowa: „Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy no­wenny, oddawaj mi cześć, a wyzdrowiejesz”.  Tak też się stało, a dzisiaj Nowenna Pompejańska nazywana jest modlitwą nie do odparcia.

Modlitwa trwa 54 dni. Przez 54 dni, codziennie, odmawia się cały różaniec (można to rozłożyć na pory dnia). W jednej jedynej intencji. Pierwsze 27 dni to część błagalna, pozostałe 27 – dziękczynna. Jak dokładnie odmawiać Pompejańską? Proszę bardzo, oto szczegółowy poradnik.  O co prosić? O nawrócenie, uratowanie małżeństwa, pracę, uwolnienie, zdrowie, koniec z samotnością… O ważne sprawy po prostu. Znak charakterystyczny: z Pompejańską uderza się do Nieba, gdy podobno nie ma już szans.

Niewidzialne pod warstwą popiołu

Obok entuzjastycznych świadectw tych, którzy doszli do 54.dnia swojej pierwszej, trzeciej, piątej… Nowenny, pojawiają się ponure głosy: „Wiem dokładnie, że On wszystkich słucha, tylko nie mnie”. Jak podsumowała któraś z czytelniczek, Nowenna, a raczej moc modlitwy, jest cudowna, ale Nowenna to nie koncert życzeń. Często przychodzi odpowiedź w postaci wzrostu wiary i ufności, a na resztę trzeba poczekać. A przecież dużo łatwiej prosić przez 27 dni o coś, czego brakuje, niż przez 27 dni dziękować za to, czego dalej brakuje!

Recenzent filmowych „Pompei” słodko namawia: „Zobacz nakręconą z wielkim rozmachem epicką opowieść o miłości, tragedii i odkupieniu!”. Odmówić nowennę pompejańską to osobiście przeżyć miłość, tragedię i tajemnicę Odkupienia. Potwierdzają to tysiące świadectw.

AS

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *