banner ad

Latina semper viva

| 29 września 2019 | 1 Komentarz

 Od niedawna miłośnicy łaciny mają możliwość (w końcu) usłyszeć oficjalny język Kościoła na żywo. Od niedawna na falach Radia Watykańskiego jest emitowana 5-minutowa audycja Hebdomada Papae właśnie w tym języku. W każdą sobotę o 12:32 słuchacze mogą dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia. Audycji również można słuchać na stronie www.vaticannews.va (ramówka à live now).

Miejmy nadzieję, że Watykan nadal pozostanie otwarty na katolików przywiązanych do własnego języka i będzie go używać coraz cześciej, nie tylko w audycjach. Oby za tym powolnym odgrzebywaniem skarbów wiary i cywilizacji chrześcijańskiej w warstwie zewnętrznej następowało też odrodzenie duchowego dziedzictwa, które zostało uroczyście pogrzebane w drugiej połowie minionego wieku.

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Wolf von Westpreussen pisze:

    Tylko należałoby również przywrócić obowiązkową naukę języka łacińskiego w szkołach średnich, tak jak to wcześniej było. Inaczej ludzie nie będą rozumieli treści liturgii. I obowiązkowo mszaliki z tekstem łacińskim i w języku narodowym dla każdego z wiernych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *