banner ad

Który król ruszyłby dziś do Betlejem?

| 9 stycznia 2015 | 2 komentarze

640px-King_Michael_I_of_Romania_by_Emanuel_StoicaCiekawi bożonarodzeniowej refleksji w monarszych pałacach, sprawdziliśmy  aktualności na stronach różnych familii królewskich. Książę Monako szczęśliwie zaprezentował swoje nowo narodzone bliźnięta. Rodzina von Anhalt-Askanien ostrzega, że nadal ma tylko numer komórkowy, a książę Nikolaos, że nie ma profilu na Facebooku. Przepraszamy, a do Betlejem którędy? Podobno przez Bukareszt.

Jedyną stroną królewską, gdzie znaleźliśmy słowa błogosławieństwa świątecznego (nie mylić z okrzykiem "Merry Christmas"), okazała się strona rumuńskiej rodziny królewskiej. Można wyłuskać je z listu JW króla Michała I do poddanych z 24 grudnia 2014. Ze słownikiem polsko-rumuńskim w ręku i łaciną w głowie mogliśmy zrozumieć, że ten władca chce świętować ze swoimi poddanymi Boże Narodzenie, a nie zamknięcie kolejnego roku księgowego.

O, jeszcze książę Aleksander, następca tronu Serbii nieśmiało zauważył, że Chrystus się narodził.

Nawet znając poglądy monarchów  Szwecji i Hiszpanii, nie przewidzieliśmy aż takiego świątecznego ubóstwa  w królewskich serwisach. Ciekawe, czy gdyby teraz przyszło kompletować ekipę, król Michał rumuński znalazłby dwóch wiernych towarzyszy, którzy razem z nim wyruszyliby szlakiem, za tajemniczą Gwiazdą.

AS

Fot. E. Stoica/ Flikcr

 

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. miko pisze:

    A Ludwik XX?

  2. miko pisze:

    A Ludwik XX?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *